antradienis, rugsėjo 29 d.
D. Adomaitis į kitą etapą dar nesižvalgo: mintyse – tik laukiantis „finalas“ prieš Australiją
tiesa.com
FIBA
Dainius Adomaitis

Lietuvos rinktinė kol kas užtikrintai šuoliuoja per pasaulio čempionate jiems iškilusias kliūtis.

Dvejas rungtynes bendru 77 taškų skirtumu laimėję lietuviai antrajame mače 92:69 nugalėjo Kanados rinktinę bei užsitikrino vietą antrajame pirmenybių etape.

Kanados rinktinės trenerį, prieš kelis mėnesius NBA čempionu tapusį Nicką Nurse‘ą, pergudravęs Dainius Adomaitis po rungtynių džiaugėsi auklėtinių koncentracija ir tikino nesižvalgantis į tolį – svarbiausia jam ir komandai dabar yra laukianti akistata su australais, kurią strategas prilygino finalui.

„Geros rungtynės. Labiausiai džiaugiuosi, kad žaidėjai nuo pirmos sekundės į aikštelę išėjo su teisingu mentalitetu, – po pergalės prieš Kanadą sakė D. Adomaitis. – Kaip ir kalbėjome, mes negalime nė trupučio pagalvoti apie puolimą, mes turime žaisti nuo gynybos. Ir turime žaisti solidžiai, visą laiką maksimaliai atsiduodami, laikydamiesi savo taisyklių. Bus klaidų, bet pastangos turi būti maksimalios. 69 taškai yra geriausias pavyzdys. Tokia komanda kaip Kanada praeitose rungtynėse su Australija parodė, kiek jie turi talento puolime. Žaidėjai šaunuoliai, gynybinį planą įvykdė labai gerai.“

– Kanadiečiai 15 taškų deficitą buvo ištirpdę iki 9 taškų, tačiau tuomet paėmėte minutės pertraukėlę ir pamatėte gerą žaidėjų reakciją, ar ne?

– Taip, minutės pertraukėlės tam ir duotos, kad sustabdytume spurtus. Žaidžiant su Kanada tą ir akcentavome. Žaidžiant su Australija jie turėjo 25 atakas iki 10 sekundžių. Ir prieš mus jie turėjo net po 2+1, dėl to būdavo pyktis ir iš mano, ir žaidėjų pusės, bet vyrai žaidė fantastiškai. Svarbiausia, kad įsiklausė į tuos dalykus. Nėra daug to laiko, turėjome dvi treniruotes nukirsti jų komandinį žaidimą, jų žaidimą prie tritaškio, o tą pavyko įgyvendinti. Kaip ir sakiau, 69 taškai yra labai geras rezultatas gynyboje.

– Kiek esate patenkintas gynyba prieš Cory Josephą, kuris, nors ir surinko 15 taškų, bet pataikė vos 6/16 metimų ir daug klydo?

– Akcentas ir buvo, kad turime jį varginti. Jis puolime turėjo dirbti, padaryti kuo daugiau driblingų, turėjome atakuoti jį, kad kuo daugiau dirbtų ir gynyboje. Dirbo ir toks procentas dėl to ir buvo. Tas pats ir su (Kevinu) Pangosu. Čia plano dalis, kurią vyrai labai gerai įgyvendino.

– Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis šiose rungtynėse neturėjo lyderių vaidmenų, tačiau su mielu noru nusimetinėjo kamuolius ir palaikė komandos draugus nuo atsarginių suolo. Turbūt tai džiugino?

– Krepšinis yra komandinis sportas. Tas pats Edgaras (Ulanovas). Visi mato tik taškus. Jis praeitose rungtynėse taškų pelnė berods tik 2, bet atlikdamas 5 rezultatyvius perdavimus. Taip sukurdamas kitiems daugiau nei 10 taškų. Šiandien norėjome atakuoti su juo, atakavome, jis pelnė taškus. Jie nusprendė dvigubinti, mūsų dideli ne laužia per prievartą, o mes įžaidžiame kamuolį ir ateiname iki metimų, kur norime. čia yra komanda.

„Dideli“ šiandien atliko fantastinį darbą ties vadinamaisiais ledo ritulio perdavimais. Atlikdami patį pirmą sprendimą ir numesdami kamuolį, o kiti atlieka rezultatyvų perdavimą. Domas ir JV atliko fantastinį darbą. Tie puolime atkovoti kamuoliai gavosi iš ko? Iš to, kad jie gynyboje turi keistis ir nėra šansų atsitverti. Fantastika, šaunuoliai vyrai.

– Kiek galima buvo suprasti, buvote pasiruošę aukštaūgių dvigubinimui?

– Buvome pasiruošę prie jų zonos „box-and-one“ (pusiau aikštės, pusiau asmeninė gynyba – Alfa.lt), ką jie darė su Australija. Nenorėjome žaidėjų į tai įvelti. Susidūrėme su tuo žaisdami ir su suomiais, jie žaidė su tokia sistema ir ėjo spausti. Žinojome, ką darome. Išlaikėme gerą išsidėstymą, vieną kartą tik žaidėjas nenukirto kur reikia, bet viskas gavosi, kaip reikėjo.

– Jau turite bilietą į antrąjį etapą. Kiek dėl to jums ramiau?

– Dabar mūsų laukia finalas su australais. Nėra kitų etapų, yra kitos rungtynės. Reikia dirbti su tokiu mentalitetu. Džiaugiuosi, kad žaidėjai į tai įsiklauso. Dabar Australija yra mūsų finalas.

– Arnas Butkevičius skaudžiai nukrito rungtynių pabaigoje. Ar jam viskas gerai?

– Viskas tvarkoje. Parodė nykštį ir man nuėjo viskas… (juokiasi) Treneriui baisiausia tą matyti, kai žaidėjai taip krenta. Gaila dėl žaidėjų. O jis kaip guminis, esu matęs keletą tokių situacijų, jis „išsiraito“ iš jų. Labai džiaugiuosi, kad viskas gerai baigėsi.

– Kiek svarbi šiandien buvo Luko Lekavičiaus energija?

– Akcentavome, kad Lukas įeitų su energija, kadangi jų maži tada jau bus su nuovargiu. Kad juos atakuotume, jie nespės, jų „dideli“ gana lėti, pasirenka riziką. Luko „floateris“ kaire ranka yra fantastinis. Kiekvienas išėjęs darė savo darbą, tas svarbiausia.

– Laukia „finalas“ su Australija – kas bus sunkiausia jam ruošiantis?

– Rytoj to paklauskite (juokiasi). Šiandien norime pasidžiaugti šia pergale, o vakare imsime žiūrėti, ką yra paruošę asistentai. Man dar reikės pamatyti vienerias rungtynes, bet viską jau kaip ir žinome apie juos.

– Ar jums pačiam malonu laimėti prieš NBA čempioną Nicką Nurse‘ą?

– Net negalvoju apie tai. Jaučiu jam didelę pagarbą, pažįstu jį kaip trenerį, teko lankytis Toronto „Raptors“ klube, kai jis dar dirbo asistentu – teko bendrauti su juo. Džiaugiuosi, kad jis tapo čempionu, gal ir JV gaus žiedą.

2019 09 03 16:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt