ketvirtadienis, liepos 9 d.
D. Motiejūnas rizikuoja – atsisako žaisti Hjustone
tiesa.com

Donato Motiejūno istorija NBA virsta muilo opera. 26-erių metų lietuvis nepasirodė Hjustono „Rockets“ medicininėje patikroje, kurią turi pereiti prieš pasirašydamas naują sutartį su Teksaso klubu.

Jis tą privalėjo padaryti, nes pirmumo teises į jį turintis „Rockets“ klubas sulygino savo sąlygas su Bruklino „Nets“ pasiūlymu, o tai reiškia, kad lietuvis turi grįžti į Hjustoną. Tačiau atrodo, kad jis nenori to daryti.

D. Motiejūno agentas JAV B. J. Armstrongas kol kas neatskleidė priežasčių, kodėl jis įtikino klientą taip rizikuoti. „Tokios mūsų teisės. Mes nesirengiame pasirodyti patikroje. Pažiūrėsime, kas nutiks ir kaip elgsis „Rockets“, – pareiškė jis.

Ko konkrečiai siekia D. Motiejūnas ir jo agentas tokiu žingsniu, kol kas neaišku, tačiau artimiausius tris mėnesius lietuvis negali būti iškeistas, o apskritai – net metus, jei pats nesutinka.

Pirmadienį „Rockets“ atmetė prieš porą dienų Bruklino „Nets“ ekipos lietuviui pateiktą 4 metų trukmės ir 37 milijonų JAV dolerių vertės pasiūlymą. Tai reiškia, kad mūsiškis, kaip ir pastaruosius ketverius metus, toliau turėtų žaisti Hjustone. Tiesa, prieš tai jam dar reikia pereiti medicininę patikrą, nors tą jis jau padarė prieš kelias dienas „Nets“ klube.

Tam, kad D. Motiejūnui atsirastų vietos komandos sudėtyje, „Raketos“, turėjusios 72 valandas atsakyti į „Nets“ pasiūlymą, skubiai atleido įžaidėją Bobby Browną. „Rockets“ savininkas Laslie‘as Alexanderis pareiškė, kad ilgai nedvejojo, ar pasiūlyti naują sutartį D-Mo.

„Ne, tai nebuvo sunkus sprendimas. Mes neleidžiame pasprukti žaidėjams, kurie, manome, bus tikrai geri ateityje,“ – savo žingsnį pakomentavo jis.

„Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas buvo įsitikinęs, kad D. Motiejūnas ir treneris Mike'as D'Antoni tarpusavyje greitai rastų bendrą kalbą. „D-Mo? Jis turėtų čia pritapti be didesnių sunkumų. Tai nėra vienpusis žaidėjas. Jis mums padės ir savo perdavimais, universalumu, protinga kamuolio kontrole. Manau, kad adaptacija čia neužtruks. Tokių vyrukų, kaip D. Motiejūnas, komandoje nėra daug“, – sakė J. Hardenas. Panašiai kalbėjo ir pats M. D‘Antoni, neabejojantis, jog lietuvis greitai adaptuosis kolektyve.

D. Motiejūnas praėjusį sezoną žaidė 37 rungtynes, vidutiniškai pelnydavo po 6,2 taško ir atkovodavo po 2,9 kamuolio. „Rockets“ klubas lietuvį buvo iškeitęs į Detroito „Pistons“ komandą, bet kaunietis ten neįveikė medicininės patikros. D-Mo vėl grįžo į Hjustoną ir sužaidė 17 rungtynių starto penkete. Vasarą aukštaūgis, laukdamas naujų pasiūlymų, atsisakė padėti Lietuvos rinktinei Olimpinėse žaidynėse, bet laiko veltui nešvaistė: su asmeniniu treneriu plušėjo Vankuveryje ir iki galo išsilaižė visas žaizdas.

2016 12 07 13:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt