antradienis, sausio 19 d.
D. Trumpas: JAV nutraukia santykius su PSO ir politinius susitarimus su Honkongu
Alfa.lt

JAV nutraukia ryšius su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) dėl situacijos su koronaviruso pandemija, penktadienį paskelbė šalies prezidentas Donaldas Trumpas

Jis taip pat pareiškė nuorodęs savo administracijai panaikinti Honkongo specialųjį ekonominių lengvatų režimą, reaguodamas į Kinijos planus įvesti naujus saugumo įstatymą buvusioje Didžiosios Britanijos kolonijoje. Priėmus naująjį įstatymą Honkonge būtų draudžiamas kurstymas maištauti, išdavystė, ardomoji veikla, dėl šios priežasties protestuotojus bus galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

D. Trumpas apie tai paskelbė spaudos konferencijos Baltuosiuose rūmuose metu. Jis pabrėžė, kad Kinija sulaužė pažadą dėl Honkongo autonomijos ir tai yra tragedija Honkongo, Kinijos ir viso pasaulio gyventojams.

„Mes imsimės priemonių panaikinti lengvatinį režimą Honkongui“, – pareiškė D. Trumas ir pridūrė, kad JAV taip pat imsis sankcijų asmenims, atsakingiems už Honkongo autonomijos slopinimą.

Baltieji rūmai ėmėsi šių priemonių po to, kai Kinija paskelbė apie planus priimti naują saugumo įstatymą Honkongo teritorijoje. Valstybės sekretorius Mike’as Pompeo kiek anksčiau šią savaitę pareiškė, kad Honkongas nebeatitinka specialiojo statuso reikalavimų pagal JAV įstatymus, leidžiančius miestui išlikti pasauliniu finansų centru.

D. Trumpas nurodė jo administracijai pradėti politinių susitarimų su Honkongu nutraukimo procesą, pradedant ekstradicijos režimu ir baigiant eksporto kontrole.

Kitas svarbus JAV prezidento penktadienio pareiškimas susijęs su PSO: jis paskelbė, kad JAV nutraukia santykius su PSO dėl situacijos su koronavirusu. Anot D. Trumpo, PSO tapo Kinijos marionetėmis.

D. Trumpas pabrėžė, kad PSO nesiėmė būtinų savo veiklos reformų, nors JAV to reikalavo jau daugiau nei mėnesį.

Anot jo, Kinijos valdžia „nepaisė savo įsipareigojimų pateikti COVID–19 informaciją PSO, be to, spaudė organizaciją „klaidinti pasaulį“ tuo metu, kai Pekinas pirmą kartą sužinojo apie koronaviruso protrūkį šalies teritorijoje.

„Kinija visiškai kontroliuoja PSO, nors moka tik 40 milijonų dolerių per metus, palyginti su JAV įnašu, kuris sudaro maždaug 450 milijonų dolerių. Mes išsamiai aprašėme reformas, kurias būtina įgyvendinti, tiesiogiai bendradarbiavome su PSO, tačiau mūsų reikalavimai taip ir nebuvo realizuoti“ – pareiškė D. Trumpas.

D. Trumpas paskelbė, kad nuo šiandien JAV nutraukia santykius su PSO. Lėšos, išleidžiamos narystės mokesčiams, bus nukreiptos padėti kitoms šalims ir „neatidėliotiniems pasaulio visuomenės sveikatos poreikiams“.

Prezidentas pridūrė, kad jis taip pat pasirašys deklaraciją dėl svarbių universitetinių studijų apsaugos. Deklaracijoje taip pat numatomas draudimas kai kuriems Kinijos piliečiams atvykti į JAV, nes jie gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

Anot naujienų agentūros „reuters“ šaltinių, šios priemonės gali paliesti nuo 3 iki 5 tūkstančių doktorantų iš Kinijos.

Netrukus po spaudos konferencijos Baltieji rūmai oficialiai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad prezidentas tokią deklaraciją pasirašė.

2020 05 30 13:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt