antradienis, spalio 26 d.
Danija visiškai atsisako „AstraZeneca“ vakcinos
Alfa.lt

Danija trečiadienį paskelbė, kad apskritai nebenaudos „AstraZeneca“ vakcinos nuo pandeminio koronaviruso dėl įtariamo reto, bet rimto šalutinio poveikio, ir taps pirmąja tai padariusia Europos valstybe.

Nepaisant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendacijų tęsti skiepijimą šia vakcina, „Danijos vakcinacijos kampanija tęsis be „AstraZeneca“ vakcinos“, per spaudos konferenciją sakė Danijos sveikatos apsaugos valdybos direktorius Sorenas Brostromas.

Danija buvo pirmoji šalis Europoje, sustabdžiusi „AstraZeneca“ vakcinos naudojimą, pranešus apie retus, bet rimtus kraujo krešulių atvejus asmenims, kurie buvo paskiepyti šiuo preparatu.

Keliolika šalių pasekė danų pavyzdžiu, tačiau visos jos, išskyrus kelias, atnaujino skiepijimą minima vakcina, EVA akcentavus vakcinos naudą ir pareiškus, kad laiko ją „saugia ir veiksminga“.

Danija savo ruožtu pasirinko toliau nenaudoti „AstraZeneca“ vakcinos, kol šalis vykdė savo tyrimus.

Danijoje du trombozės atvejai, iš kurių vienas buvo mirtinas, buvo susiję su skiepais, daugiau nei 140 000 žmonių gavus anglų ir švedų kompanijos vakciną.

8 proc. iš 5,8 mln. gyventojų Danijoje yra visiškai paskiepyti, o 17 proc. yra gavę pirmąją dozę.

Kovą Danijai sustabdžius „AstraZeneca“ vakcinos naudojimą, tęsėsi skiepijimas „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ preparatais.

„AstraZeneca“ vakcinos naudojimo sustabdymas sulėtino ambicingą šalies skiepijimo kampaniją, bet Sveikatos apsaugos valdyba pranešime sakė, jog kitų vakcinų prieinamumas kartu su šiuo metu kontroliuojama pandemija reiškia, kad skiepijimo kampanija gali tęstis be jos.

2021 04 14 19:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt