ketvirtadienis, liepos 2 d.
Darbas Anglijoje: „Morrisons” ieško 1000 darbuotojų
tiesa.com

Prekybos tinklas „Morrisons” atsisako savitarnos kasų, mat jos pirkėjams kelia per didelį stresą ir jose esą sunku sumokėti už pirkinius. Vietoje savitarnos, prekybos tinklas žada pasamdyti 1000 kasininkų ir įrengi greitąsias kasas.

Šis žingsnis – vienas iš Anglijos prekybininkų bandymų susigrąžinti pirkėjus, kurie vis mieliau apsiperka „Aldi” ir „Lidl”. Kaip anksčiau rašė „Tiesa”, konkurencija su pigesnes prekes siūlančiomis vokiškomis parduotuvėse rimtai smogė britų gigantams.

Bėdos „Sainsbury’s”: nuskriaudė lojalius klientus

Kaip pranešė portalas dailymail.co.uk, „Morrisons” atsisako savitarnos kasų, mat jos erzina, o kartais net ir gąsdina pirkėjus. Jose kartais sunku pasverti produktus, ypač – nesupakuotas daržoves arba vaisius, tad žmonės bijo būti apšaukti vagimis. Pernai atikta apklausa atskleidė, kad dėl problemų nuskanuojant prekes, vienas iš penkių pirkėjų, besinaudojusių savitarnos kasa, išėjo nesumokėjęs už kai kuriuos pirkinius.

19 proc. pirkėjų prisipažino, kad kiekvieną mėnesį iš savitarnos kasų išsinešdavo maždaug 15 svarų vertės prekes, už kurias nesumokėdavo.

Jei šie skaičiai yra tikslūs, tai per savitarnos kasas prekybos tinklai per metus praranda 1,6 milijardo svarų, kuriuos kompensuoja didindami kainas.

„Morrisons” atlika apklausa parodė, kad 60 proc. pirkėjų už prekes mieliau renkasi mokėti įprastoje kasoje. 96 proc. iš šių pirkėjų kasoje svarbu bendrauti su gyvu žmogumi, ypač tada, jei iškyla problemų.

Prieš dešimtmetį didieji prekybos centrai Anglijoje įrengė savitarnos kasas teigdami, kad jos bus patogesnės klientams, be to, sutrumpės eilės. Tačiau labiausiai į naudą jos išeina pačioms parduotuvėms, nes, atleidus kasininkus, padeda sumažinti išlaidas.

Vietoje savitarnos kasų „Morrisons” pažadėjo įrengti tūkstantį greitųjų kasų, kurioms samdys kasininkus.

Kiekvienas pirkėjas jose galės atsiskaityti už dešimt pirkinių. Kiekvienoje parduotuvėje bus dvi greitosios kasos.

Tyrimai rodo, kad vidutinis pirkėjas Anglijoje prekybos centre perka apie 11 prekių vienu metu ir išleidžia maždaug 15 svarų. Į parduotuvę jis užsuka apie penkis kartus per savaitę.

2015 04 30 09:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt