trečiadienis, liepos 8 d.
Darbas sandėlyje – kaip vergovė
tiesa.com

Didžiausio Jungtinėje Karalystėje internetinės prekybos milžinės „Amazon“ sandėlio darbuotojai skundžiasi darbo sąlygomis ir net lygina su vergove.

Didžiausio Jungtinėje Karalystėje internetinės prekybos milžinės „Amazon“ sandėlio darbuotojai skundžiasi darbo sąlygomis ir net lygina su vergove.

Naujausias kompanijos sandėlis Jungtinėje Karalystėje yra didžiausias Europoje: Tilburyje (Essex’as) esantis statinys plotu prilygsta 11 futbolo aikščių, jame cirkuliuoja milijonai internetu įsigytų prekių.

Tačiau kad jos laiku pasiektų pirkėjus, sandėlio darbuotojai privalo suktis kaip reikiant.

5 savaites sandėlyje praleidęs „The Sunday Mirror“ žurnalistas savo tyrimo išvadose atskleidė, kad nemažai darbuotojų jaučiasi psichologiškai ir fiziškai išnaudojami – jie priversti dirbti po 55 valandas per savaitę.

Darbuotojams pamainos metu neva reikia surinkti iki 300 užsakymų per valandą, patalpose įrengti ekranai nuolat primena apie tai, į vidų nepatenka natūrali šviesa, nėra laikrodžių, tad galima greitai prarasti laiko nuojautą.

Draudžiama atsisėsti net tuo metu, kai užduotys įvykdytos, tualetas – už trečdalio mylios, pertraukoms skirti du pusvalandžiai, kurių vos užtenka norint užkąsti.

Už darbo taisyklių nesilaikymą nuolat grasinama atleidimu.

„Kai kurie pavargsta taip, jog užmiega stovėdami“, – dalijasi įspūdžiais žurnalistas.

„Čia visi kenčia“, – skundėsi jam kolega.

Lentoje, kurioje sandėlio darbuotojai gali užrašyti savo pasiūlymus ir pastebėjimus, kažkas įrašė, kad „esame žmonės, o ne vergai“, taip užsimindami apie netinkamas sąlygas.

 „Amazon“ sandėlio vidus. Facebook nuotr.

Iškalbingas ir kitas faktas – į vieną JK esantį „Amazon“ sandėlį per metus net 43 kartus kviesta greitoji medicinos pagalba. 15 atvejų priskiriama rimčiausių kvietimų kategorijai, 23 kartus sandėlio darbuotojai buvo paguldyti į ligoninę.

Kompanija tikina, kad atitinka visus darbo saugos reikalavimus.

„Nepriklausomi ekspertai patvirtino, kad darbo saugos reikalavimai atitinka visus teisės aktus“, – pranešė „Amazon“ atstovas spaudai reaguodamas į tyrimo išvadas.

Kompanija yra viena iš didžiausių darbdavių JK ir šalyje sukūrė apie 24 tūkst. darbo vietų.

Prieš „Juodojos penktadienio“ akciją „Amazon“ sandėlių darbuotojai Vokietijoje ir Italijoje dėl nepakenčiamų darbo sąlygų atsisakė dirbti ir pradėjo streiką.

2017 11 27 12:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt