penktadienis, vasario 26 d.
Darbdaviai turėtų suteikti daugiau poilsio
tiesa.com

Visuomenės sveikatos specialistai ragina darbdavius labiau atsižvelgti į personalo poreikį poilsiui ir siūlo darbovietėse sudaryti sąlygas kokybiškam jėgų atgavimui.

Pervargimas ne tik mažina darbuotojų produktyvumą, bet ir sukelia miego problemas, o tai reiškia, kad žmogaus organizmas nespėja atstatyti jėgų.

Neišsimiegojęs darbuotojas yra lengviau išblaškomas, suprastėja jo atmintis, o tai reiškia mažesnį jo efektyvumą, teigia sveikatos specialistai. Jie darbdaviams turi pasiūlymą – sudaryti sąlygas darbuotojams trumpam „atsijungti“ nuo veiklos ir pailsėti ar net valandėlę nusnausti.

Kaip pavyzdys pateikiamos kelios kompanijos Londone, kurių patalpose įrengti hamakai ir net saunos darbuotojų pertraukėlėms arba specialūs mokymai, kaip pagerinti miego kokybę.

Anot visuomenės sveikatos specialistų, produktyviausias yra žmogus, kuris per parą miega 7-9 valandas. Miegantiems mažiau patariama vengti rūkalų, alkoholio ir kofeino, atsigulus į lovą nežiūrėti televizoriaus ar į išmaniųjų įrenginių ekranus. Miego kokybę taip pat pagerina reguliarus sportas bei miegas tuo pačiu paros metu.

2018 01 31 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt