penktadienis, gegužės 7 d.
Darbdaviams – prievolė tikrinti ES piliečius
tiesa.com

Artimoje ateityje į darbą Europos Sąjungos piliečius priimančių Jungtinės Karalystės bendrovių atstovai po „Brexit“ privalės patikrinti, ar jie turi teisę dirbti šalyje. Kaip tai padaryti – kol kas neaišku.

Tai paskelbė imigracijos ministrė Caroline Nokes, o šis politikės pranešimas tik dar labiau padidino

nerimą tarp darbdavių, kurie baiminasi, jog vidaus reikalų ministerija ruošia jiems neįgyvendinamą užduotį iki „Brexit“ likus vos 5 mėnesiams.

Ministrė apie tai užsiminė vieno iš JK parlamento komiteto posėdyje, o kai ji sulaukė klausimo, kaip verslas turėtų atlikti tikrinimus, C. Nokes atsakė nežinanti.

„Informuosiu apie tai vėliau“, – sakė ji.

ES piliečius norima tikrinti siekiant atskirti tuos, kurie į JK atvyks po kitų metų kovo 29-osios – datos, kai britai oficialiai pasitrauks iš bendrijos.

Iki tol atvykę asmenys turėtų gauti nuolatinio rezidento statusą, kuris jiems užtikrins teisę dirbti JK.

Tačiau net ir jie negali būti tikri, mat 3 mln. ES piliečių registracija nevyksta taip sparčiai, kaip norima, tad baiminamasi, kad iki „Brexit“ ne visi bus registruoti ir dėl to patirs didelių nepatogumų.

„Šis procesas verčia verslo bendruomenes rimtai nerimauti, juolab, kad laikas tirpsta. Verslas negali planuoti remdamasis politikų žodžiais – vyriausybės nurodymai turi būti užrašyti juodu ant balto – štai ko mums reikia“, – taip į ministrės žodžius reagavo Britanijos komercijos rūmų direktorius Mike’as Spiceris.

Pasitikrinkite, kokią valstybinę pensiją gausite Anglijoje

2018 10 31 08:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt