šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Darbuotojams minimumo nemokančios įmonės lieka nenubaustos
tiesa.com

Nepaisant to, kad nuo 2014 m. Jungtinėje Karalystėje (JK) daugiau nei 13 tūkst. daruotojų nesumokėti beveik £3.5mln., HMRC ir toliau nesugeba nubausti sukčiaujančių įmonių.

Nors HMRC teigimu, per pastaruosius du su puse metų aptikta net 700 JK registruotų įmonių, kurios darbuotojams mokėjo mažesnį nei minimalus atlygį, tinkamai nubaustos buvo tik trys.

Kaip skelbė theguardian.com, nuo 2014 m. vyriausybė oficialiai išplatino 700 sukčiaujančių įmonių vardų, kurios savo darbuotojams nesumokėjo 3.5 mln. svarų sterlingų, tačiau iš jų nubaustos liko tik mažiau, nei ketvirtis procento.

Tuo tarpu Nacionalinio audito duomenimis, nuo 2014 iki 2015 m. apie 58 tūkst. darbuotojų teigė, kad jų darbdaviai jiems sumokėjo mažiau nei nacionalinis minimalus atlygis.

Verslo ministrės Margot James teigimu, tokie skaičiai kelia susirūpinimą, o darbuotojus išnaudojančios įmonės turėtų būti efektyviau baudžiamos. Ministrė kaltino per ilgai trunkančius ir brangius tesimo procesus.

Tuo tarpu leiboristo Franko Fieldo teigimu, tai tik puikus pavyzdys, kaip vyriausybė praleidžia pro pirštus įstatymus pažeidžiančias verslo įmones.

2016 09 28 09:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt