penktadienis, gegužės 7 d.
Darbuotojų Anglijoje trūksta dar labiau
tiesa.com

Lyginant su praėjusiais metais, šiandien Anglijoje dar labiau trūksta suaugusiųjų rūpybos darbuotojų, spėjama, kad problema tik didės.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Anglijoje trūksta 110 tūkst. socialinės rūpybos darbuotojų – būtent tiek pasiūlymų yra darbo rinkoje. Tai – 22 tūkst. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Tokia skylė atsivėrė ne tik dėl darbuotojų trūkumo, bet ir didžiulės personalo kaitos – statistika rodo, jog 2017-2018 metais iš darbo išėjo 31 proc. šioje srityje dirbusių žmonių.

Ir ne tik dėl atlyginimų, teigia specialistai, nors, pasak jų, už tokį darbą turėtų būti mokama žymiai daugiau. Šiuo metu savivaldybės įstaigos už valandą senolių rūpybos moka vidutiniškai 9,80 svaro sterlingų, o privačiose slaugos kompanijose vidurkis siekia vos 8,12 £/val. Būtent privačiame sektoriuje slaugytojų ir trūksta labiausiai.

„Prekybos centruose mokama geriau, be to, ten ir atsakomybės lygis kitoks. Socialinė rūpyba reikalauja kur kas daugiau įgūdžių, nors tai ir nėra gerai apmokama sritis“, – sakė slaugos paslaugas teikiančios bendrovės Cambridge Housing Society atstovė Amy Esgate.

Be to, srities specialistai pastebi, jog šį darbą gali dirbti ne kiekvienas – reikia turėti ir tam tikrų asmeninių savybių.

„Tai darbas ne kiekvienam. Negali jo dirbti vien dėl pinigų. Privalai norėti padėti žmonėms ir daryti tai iš visos širdies“, – patirtimi dalijosi 32 metų Jenny Balde.

Skirtingose Anglijos vietose – skirtingas socialinės rūpybos darbuotojų poreikis, tačiau 35 savivaldybėse pasiūlymai užimti šią poziciją patenka tarp dešimties dažniausiai siūlomų darbų.

Dėl to žadama skelbti darbuotojų paiešką vyriausybiniu lygiu ir skelbti specialią kampaniją.

„Norime, kad šis darbas taptų patraukliu.

Norime užtikrinti, kad sistema būtų pajėgi aprūpinti rūpybos darbuotojais senstančią populiaciją“, – sakė Jungtinės Karalystės vyriausybės sveikatos ir socialinės rūpybos departamento atstovas spaudai.

Praėjusiais metais vyriausybė ėmė įgyvendinti panašią kampaniją siekiant užpildyti laisvas darbo vietas nacionalinės sveikatos tarnyboje (NHS). Tąkart nutarta specialistus privilioti ir iš Lietuvos, jiems siūlant ne tik puikų atlyginimą, bet ir persikraustymo paslaugas, pagalbą integruojantis jiems ir jų šeimoms.

NHS medikus iš Lietuvos vilioja pasakiška alga

2018 09 24 08:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt