šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Darželinukų tėvai pasipiktinę
tiesa.com

Darželinukų tėvams šiemet – dar viena naujovė. Vilniuje jie grupių auklėtojoms turi pristatyti ne tik dokumentus apie deklaruotą gyvenamąją vietą, bet ir pažymas apie sumokėtus mokesčius valstybei. Toks reikalavimas tėvus nustebino ir papiktino, mat pagal pažymas galima nesunkiai apsiskaičiuoti, kokios tėvų mėnesio pajamos. Baiminamasi, kad tokia informacija paskatins korupciją darželiuose, o vaikai bus pradėti skirstyti pagal tėvų uždarbį.

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris sukritikavo tokią sostinės vadovų iniciatyvą ir paragino tėvus neteikti panašių duomenų, nes tai prieštarauja konfidencialumo ir privatumo principui. Teigiama, kad tokias pažymas Vilniaus savivaldybė gali gauti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Tokiam žingsniui nepritaria ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, kurios atstovų teigimu, tėvų pažymos apie deklaruotas pajamas yra perteklinė ir nereikalinga informacija.

Savivaldybė argumentavo, kad tokių priemonių priversta imtis, nes norinčių savo vaiką lavinti darželyje yra gerokai daugiau nei juose vietų, o tai reiškia, kad reikia griežtai kontroliuoti, ar visi patenkantys turi teisę lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Mat manoma, kad nors tėvai ir deklaruoja gyvenamąją vietą, tačiau realiai Vilniuje negyvena ir mokesčių nemoka. Tad dabar renkama informacija reikalinga tik statistikai ir jokios įtakos vaikų eilėje į darželius neturės.

Pažymas tėvams, kurių vaikai darželį pradėjo lankyti šiemet, reikia pristatyti iki spalio, o tiems, kurių vaikai lanko ne pirmus metus, iki gruodžio.

2013 09 09 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt