penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Darželis – tik dirbančių tėvų vaikams
tiesa.com

Auginantieji mažamečius vaikus, ypač didžiuosiuose šalies miestuos, dažnai susiduria su vaikų priežiūros problema. Mat pasibaigus vaiko priežiūros atostogoms jo nėra kam prižiūrėti: mama arba tėtis turi grįžti į darbą, o darželyje laisvos vietos nėra. Neretais atvejais vaikas į darželį gali nepakliūti iki ateis laikas eiti į mokyklą.

 Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitispasiūlė iš esmės pakeisti vaikų priėmimo į valstybinius darželius tvarką, pranešė portalas delfi.lt. Seimūno pasiūlyme numatyta, kad pirmumą patekti į darželius turėtų vaikai, kurių abu tėvai dirba. Mažiau šansų pakliūti būtų vienišų tėvų vaikams. Trečioje vietoje rikiuotųsi bedarbių tėvų vaikai.

R. Žemaitaitis įsitikinęs, kad niekur nedirbantys tėvai patys gali auginti savo vaikus, o tuo tarpu dirbantieji yra diskriminuojami. Tokiose šeimose vienas jų narys turi atsisakyti darbo, vesti vaiką į brangų privatų darželį arba samdyti jam auklė. Visos šios išeitys brangiai kainuoja ne tik tėvams, bet ir valstybei.

Kaip pažymėjo portalas delfi.lt cituodamas R. Žemaitaitį, dažniausiai už minėtas vaiko ugdymo paslaugas mokama „juodais“ pinigais. Taigi taip valstybė netenka ir dalies mokesčių.

Anot Ekonomikos komiteto pirmininko, savivaldybėms nebūtų sunku sukurti tokią sistemą, kurioje pagal tėvų statusą vaikai tvarkingai išsirikiuotų eilėje ir taip būtų ištaisyta socialinė nelygybė.

2014 03 19 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt