penktadienis, liepos 3 d.
Daugėja apgavysčių perkant automobilius
tiesa.com

Tūkstančiai nekaltų vairuotojų kasmet praranda savo automobilius už skolas, kurias drauge su transporto priemone parduoda ankstesnysis savininkas. Vartotojų konsultavimo ekspertai įspėja, kad sparčiai daugėja nutemptų automobilių savininkų, įsigijusių praskolintą automobilį.

 Pirkėjai vis dažniau netenka savo mašinų po to, kai įsigyja jas iš privačių pardavėjų nežinodami, jog ankstesnis savininkas nesumokėjo visos pirkimo ar kitos paskolos. Teisinių konsultacijų biuras „Citizens Advice“ pareikalavo imtis veiksmų dėl kylančio apgavysčių skaičiaus. Pasak biuro konsultantų, tai yra „legalizuotos vagystės“, kurioms reikia kuo greičiau užkirsti kelią, skelbė portalas dailymail.co.uk.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, naujasis praskolinto automobilio savininkas yra atsakingas už nesumokėtą paskolą ar kitas ankstesnio savininko paimtas skolas. Vidutiniškai neišmokėta suma yra apie £1000, tačiau gali siekti ir £50 tūkst., jei įsigytas automobilis – prabangus ar sportinis.

Straipsnį "Vyriausybė nusitaikė į vairuotojus" skaitykite čia.

Šios situacijos epicentre – vadinamosios, „registruotosios paskolos“, kurios vykdomos kreditoriams skolinant pinigus už užstatą. Dažnas skolininkas vietoje užstato pateikia savo automobilį ir gali juo važinėti, kol skola bus grąžinta. Tačiau nesugebėdami grąžinti paskolos, savininkai parduoda automobilį ir sausi išlipa iš balos, kol naujasis savininkas pats to nežinodamas, „nusiperka“ paskolą.

„Citizens Advice“ atlikta apklausa parodė, kad du trečdaliai panaudotą automobilį pirkusių vairuotojų prieš tai nepatikrino ar šis nėra praskolintas. Pasak ekspertų, šiemet automobilių netektis gręsia apie 60 tūkst. naujų pirkėjų, kuriuos apgavo pardavėjai. Kreditorių įmonės įspėtos griežčiau tikrinti asmenis, kuriems skolinami pinigai. Taip pat siekiama kuo skubiau rasti sprendimą įstatymo spragai, leidžiančiai legaliai manipuliuoti naudotų automobilių pirkėjais.

2014 06 23 08:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt