sekmadienis, liepos 5 d.
Daugėjant vaikų užpuolimų – savigynos pamokos mokyklose
tiesa.com

Savigynos ekspertai mokyklose moko vaikus, kaip išvengti dviračių vagysčių bei užpuolimų. Mokiniai lanko pamokas, kuriose aiškinama, kaip išvengti užuolimų, brangios įrangos ar drabužių atiminėjimo bei saugotis pavojingų vietų.

Kaip skelbė portalas dailymail.co.uk, pastaraisiais mėnesiais ženkliai padaugėjo dviračių vagysčių atvejų. Draudimo kompanijos paskelbė, kad padaugėjo ir vagysčių, įvykdomų pravažiuojančių dviratininkų.

Dviratininkai mokomi visada su savimi turėti švilpuką, kuriuo galėtų prisišaukti pagalbos užpuolimo atveju. Kampanijos sumanytojas Nathanielis Peatas teigė, kad dviratininkų apranga išduoda jų socialinį sluoksnį. Turtingesnių tėvų vaikai važinėdami dviračiais dėvi megztinius ar džemperius, tačiau jei vaikas užsimaukšlinęs džemperio gobtuvą, tai rodo, kad jis kilęs iš žemesnių socialinių ir ekonominių sluoksnių.

Projekto autorių teigimu, dalis vaikų gali būti nepasirengę apginti save ir savo turtą, nors užpuolikai būna jų amžiaus. „Jie gali būti tokie naivūs ir nemokantys kovoti už save“, - portalui sakė N. Peatas.

Savigynos kampanija mokyklose pradėta taikyti po to, kai 15-metis Alanas Cartwrightas subadytas peiliu, kuomet Londone su draugais važinėjosi dviračiais.

2015 03 20 13:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt