sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Daugiaaukščio gaisrą vadina žmogžudyste
tiesa.com

Dar labiau išaugo daugiaaukščio Londone gaisro aukų skaičius, Jungtinės Karalystės parlamento narys šią tragediją vadina žmogžudyste ir ragina kaip įmanoma greičiau rasti bei nubausti kaltuosius.

Ketvirtadienį pranešta, jog gaisras pasiglemžė 17 žmonių gyvybių, jų skaičius gali išaugti dar labiau – 24 aukštų pastate tebevyksta aukų paieškos, gyvųjų rasti nesitikima.

Vakarų Londone, Kensingtone esančiame daugiaaukštyje daugiabutyje gaisras kilo ir staigiai išplito trečiadienio naktį, jo priežastys kol kas neaiškios.

Tuo tarpu ketvirtadienį radijo stoties „BBC Radio 4“ eteryje JK parlamento narys David’as Lammy pareiškė, kad tragediją reikia vadinti tikruoju vardu – tai, anot jo, bendra žmogžudystė.

„Turėtų būti atliekami areštai“, – kalbėjo Tottenham’o savivaldybėje išrinktas parlamentaras, kurio šeimos draugė galimai žuvo gaisro metu: 24 metų fotografė Khadija Saye gyveno sudegusio daugiabučio 20-ajame aukšte esančiame bute.

D. Lammy šiuos 7-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Londone pastatytus daugiabučius pavadino netinkamais gyventi ir pareiškė, kad juos reikia nugriauti, o žmones aprūpinti tinkamu būstu.

„Šie pastatai neturi elementariausių priešgaisrinės saugos priemonių: avarinių išėjimų, vandens purkštuvų. Didžiojoje Britanijoje visiškai nepriimtina, kad leidžiama taip atsitikti, o žmonės praranda gyvybes tokiu būdu. Kažkas dėl to turėtų būti patrauktas atsakomybėn“, – liejo apmaudą parlamentaras.

Architektas Sam’as Webb’as taip pat pareiškė, kad ši tragedija turėjo anksčiau ar vėliau įvykti, mat tokio tipo daugiabučiai neatitinka šiandieninių priešgaisrinės saugos reikalavimų dėl to, kad nėra tinkamai įrengtos gaisro gesinimo sistemos, o jų statyboms naudotos itin degios medžiagos.

Tokio tipo daugiaaukščių visoje šalyje yra šimtai.

Londono gaisras: rasti gyvųjų nebesitikima

2017 06 15 12:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt