ketvirtadienis, gegužės 28 d.
Daugiau nei 1,2 mln. darbuotojų gauna nepakankamą atlygį
tiesa.com
Pixabay.com

Daugiau nei milijonas viešojo sektoriaus darbuotojų gauna mažesnį nei yra nustatytas savanorišką pragyvenimo užmokestį (angl. Voluntary Living Wage). Tarp jų nepakankamą atlygį už darbą gauna kai kurie vyriausybės ir sveikatos sektoriaus (angl. NHS), universitetų darbuotojai, rašo Metro.co.uk.

„The Living Wage Foundation“ teigia, kad jų atliktas tyrimas parodė, jog visuomenė stipriai palaiko idėją, kad viešojo sektoriaus darbuotojams būtų mokamas £9 už valandą, o Londone – £10,55 už valandą atlygis. Savanoriškas pragyvenimo užmokestis yra didesnis, nei nustatytas minimalus atlygis – £7,83.

Pranešime teigiama, kad daugiau nei 1,2 mln. viešojo sektoriaus darbuotojų gauna mažesnį, nei yra nustatytas, atlygį, nors įmonės ir organizacijos yra pasirašiusios sutartį, kuria įsipareigojo mokėti savo darbuotojams atlygį būtent tokiu tarifu.

„Nesąžininga, kad mūsų mokytojai, jų asistentai, valytojai, slaugės ir virtuvės darbuotojai neuždirba tiek, kad galėtų padoriai gyventi. Tam pritaria ir politikai, visuomenė. Pats metas viešoms institucijoms sekti daugiau nei 5000 įmonių pavyzdžiu ir pradėti mokėti atitinkamą užmokestį“, – sakė kompanijos „The Living Wage Foundation“ vadovė Lola McEvoy.

Jungtinėje Karalystėje yra daugiau nei 5000 verslo įmonių, kompanijų, institucijų, kurios prisijungė prie iniciatyvos ir savo darbuotojams moka taip vadinamą tikrąjį pragyvenimo užmokestį.

2019 02 28 09:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt