antradienis, rugsėjo 29 d.
Daugiausiai rasistinių išpuolių – prieš lenkus ir lietuvius
tiesa.com

Britų žurnalistų atliktas tyrimas parodė, kad po referendumo praėjus trims mėnesiams Jungtinėje Karalystėje daugiausiai ksenofobinių išpuolių patyrė šalyje gyvenantys lenkai ir lietuviai.

Po birželio 23-iosios kilusi neapykantos nusikaltimų banga palaipsniui aprimo, tačiau ir vėl tapo pagrindine tema po to, kai rugpjūčio pabaigoje netoli Londono esančiame Harlow mieste buvo mirtinai sumuštas imigrantas iš Lenkijos, o neseniai gauja paauglių sumušė jo tautietį Leedse.

„The Guardian“ žurnalistai kreipėsi į visų 27 ES valstybių-narių ambasadas Londone ir jų pasiteiravo dėl neapykantos nusikaltimų. Didžioji dalis diplomatinių atstovybių atsakė, kad jų piliečių atžvilgiu rasistinių išpuolių per pastarąsias 12 savaičių padaugėjo.

Daugiausiai – 31 pranešimas apie neapykantos nusikaltimus – žinomas Lenkijos ambasadai, antroje vietoje – Lietuva: ambasados duomenimis, oficialiai užfiksuota 10 ksenofobų išpuolių mūsiškių atžvilgiu. Po mūsų seka Latvija, kurios piliečiai nukentėjo ir dėl to į teisėsaugą kreipėsi 6 kartus.

5 atvejai žinomi Švedijos ambasadai, su priešiškai nusiteikusiais britais susidūrė ir suomiai, tiesa, nedraugiški vietiniai juos palaikė lenkais ir liepė važiuoti namo.

Su rasistais nesusidūrė arba ambasadai apie tai nepranešė belgai, vokiečiai, danai, prancūzai, austrai, graikai, ispanai, estai bei Kipro piliečiai.

„Brexit“: ES šalys gins savo piliečius
 
ES prezidentas atskleidė „Brexit“ derybų datą

2016 09 19 10:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt