pirmadienis, spalio 26 d.
Degalų kainos: liūdnos žinios vairuotojams
tiesa.com

„Britų autombilių” asociacija (AA) paskaičiavo, kad nors pasaulinės naftos kainos krito, mažos kainos visiškai neatsispindi Jungtinės Karalystės degalinėse. Anglijoje kuras balandį tik brango.

Organizacija paskelbė, kad per pirmąsias dvi balandžio savaites, palyginus su tuo pačiu laikotarpsiu kovą, naftos kaina nukrito 5 proc.

Vis dėlto vidutinė degalų kaina Jungtinėje Karalystėje kovo viduryje siekė 111, 92 pensus už litrą, o balandžio viduryje šoktelėjo iki 113, 29 pensų už litrą, pranešė naujienų portalas express.co.uk.

Pabrango ir dyzelinis kuras: nuo 118, 19 iki 118, 83 pensų už litrą.

Tai reiškia, kad pilnas automobilio kuro bakas per mėnesį pabrango 75 pensais, o nuo vasario – net 3, 50 svarų.

Vidutiniškai pigiausio 112, 1 p/l benzino dabar galima įsigyti Londone,šalies pietryčiuose ir Yorkshire bei Humberside.

Paprastai už kurą brangiausiai moka vairuotojai Škotijoj – 113, 8 pensus už litrą. Brangesnis jiems ir dyzelimas, paskaičiavo AA.

„Automobiliai laikomi tarsi tusčiais čekiais tiems, kas lįsdami į vairuotojų kišenes, buhalterinėse knygose bando išlyginti neatitikimus,” – politikų neveiksnumu reguliuojant kuro kainas piktinosi AA prezidentas Edmundas Kingas.

„Vairutojai iždui ir taip atiduoda maždaug 10 proc. nuo visų Jungtinėje Karalystėje surenkamų mokesčių, o dabar ir kuro pardavėjai, norėdami subalansuoti savo finansus, nuo bako plešia 3 svarais daugiau,” – piktinosi vyras.

2015 04 18 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt