pirmadienis, liepos 13 d.
Deklaracijos internetu – daugumai vis dar tik svajonė
tiesa.com

Lietuvoje baigiasi terminas, kai gyventojai Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) turėjo pateikti savo pajamų ir turto deklaracijas. Net 600 tūkstančiams gyventojų deklaracijos buvo suformuotos, tad jiems tereikėjo prisijungus prie elektroninės deklaravimo sistemos ją pateikti VMI.

 Tačiau nors deklaracijas galima pildyti ir patiems neišeinant iš namų ar darbo vietos, 1,5 milijono žmonių nori tai padaryti susitikę akis į akį su VMI specialistu. Tad VMI jau dvi savaites darbą pradeda ir baigia apgulti žmonių, pranešė portalas lrytas.lt.

Inspekcijos atstovai guodžiasi bent tuo, kad prieš kelerius metus apgultis prasidėdavo vos paskelbus apie deklaravimą, ir teisinasi, kad įmonėje sumažėjo darbuotojų ir valstybė skiria gerokai mažiau lėšų.

„Šiais metais parengėme 600 tūkst. preliminarių deklaracijų – gyventojams internetu jas reikia tik atsidaryti, peržiūrėti ir patvirtinti. Bet, matyt, yra žmonių, kurie nenori ar nemoka naudotis kompiuteriu.

Visame pasaulyje mokesčių konsultantai yra labai gerai apmokama profesija, o mokesčių sistema tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse, nėra paprasta. Galbūt meno žmonėms, autoriams, kitų kūrybinių profesijų atstovams nėra lengva perprasti skaičius, mūsų darbas – jiems padėti“, - sakė Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas spaudai Darius Buta.

Portalo lryto.lt žurnalistų kalbinti žmonės teigė, kad patys nemoka deklaruoti pajamų, todėl reikalinga pagalba. Daugiausiai klausimų ir neaiškumų kyla tiems, kurie dirba pagal, pavyzdžiui, individualios veiklos pažymėjimą, ir dabar turi patys apsiskaičiuoti ir sumokėti mokesčius nuo pernai metais gautų pajamų.

Žmonėms atrodo paprasčiau ne ieškoti pagalbos internete ar paskambinus telefonu į VMI, o pastovėti eilėje, kurios driekiasi nuo ankstaus ryto iki pat inspekcijos darbo pabaigos.

2014 04 30 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt