trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Dėl galimo teroro akto – pasikeitimai Anglijos oro uostuose
tiesa.com

JAV šnipams perspėjus apie tikėtiną „Al-Quaida“ grupuotės teroro aktą Jungtinėje Karalystėje, sustiprinta apsauga visuose šalies oro uostuose.

 JAV žvalgyba pranešė, jog esant dabartinei keleivių patikrai į komercinių skrydžių lėktuvus nesunkiai galima įsinešti neaptiktą sprogmenį. Oro uostų darbuotojai parengti aptikti bombas, apie kurių naudojimą lėktuvuose iki šiol nebuvo žinoma.

Kol kas Atidžiau tikrinami tik į JAV skrendantys keleiviai, tačiau netrukus bus pradėta detali visų oro uosto terminalus pereinančių keliautojų patikra. Susirūpinimą sukėlė pranešimas apie galimus „naujos kartos“ sprogmenis, vadinamus „apatinių bombomis“, pagamintus nenaudojant metalo. Tokios bombos kuriamos „Al-Ouaida“ būstinėse Yemene bei Sirijoje, kurios prisiėmė atsakomybę už nepavykusius sprogimus Detroite 2009-aisiais.

Transporto sekretorius Patrickas McLloughlinas portalui independent.co.uk teigė, kad dėl šios naujovės keleiviams neturėtų kilti nepatogumų. „Tikimės, kad dėl detalesnio patikrinimo keleiviai nenukentės. Oro uostuose nebus papildomų patikrinimų, reikės pereiti tik vienus vartus, tad didelių trukdžių nenumatome“, - sakė transporto sekretorius.

Saugumas draudžia informuoti keleivius apie tai, kokie konkretūs pokyčiai vyks patikrų metu ir ko bus ieškoma. Keleiviai įspėjami tik tiek, kad atidžiau bus tikrinami elektronikos prietaisai, avalynė bei dažniau atliekamas detalus atsitiktinių keleivių patikrinimas.

Dėl JAV perspėjimo teroro grėsmės lygis Jungtinėje Karalystėje nebus padidintas. Jis ir toliau bus žymimas trimis balais iš penkių. Tai reiškia, kad teroro aktas gali įvykti bet kur ir bet kada, tačiau apie konkrečius išpuolius pareigūnai neinformuoti.

2014 07 03 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt