sekmadienis, spalio 17 d.
Dėl Izraelio smūgio vienintelė Gazos Ruožo COVID-19 laboratorija nutraukė darbą
Alfa.lt

 Gazos Ruože veikusi vienintelė COVID-19 testavimo laboratorija nebegalės vykdyti tyrimų dėl pirmadienį Izraelio aviacijos surengto smūgio ligoninei, kurioje ji buvo įsikūrusi, pranešė vietos tarnybos.

Palestiniečių anklavo mieste Rimale įsikūrusi klinika buvo iš dalies sugriauta, taip pat buvo smogta Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos būstinei ir Kataro Raudonojo Pusmėnulio biurui, sakė pareigūnai.

Ministerijoje buvo sužeista medicinos darbuotojų, kai kurių būklė – kritinė, žurnalistams sakė islamistų judėjimo „Hamas“ valdomo anklavo sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas Yousefas Abu al Rishas.

Ministerijos atstovas Ashrafas Qidra pabrėžė, kad Izraelio smūgiai „grasina sužlugdyti Sveikatos ministerijos pastangas COVID pandemijos akivaizdoje“.

Dėl antskrydžių „liovėsi testavimas... centrinėje laboratorijoje“, pridūrė jis.

Prieš prasidedant jau savaitę besitęsiančiam naujausiam kariniam eskalavimui tarp „Hamas“ ir Izraelio tarnybos Gazos Ruože per parą atlikdavo apie 1,6 tūkst. testų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Apie 28 proc. testų būdavo teigiami; šis rodiklis buvo vienas didžiausių pasaulyje. Anklavo ligoninės buvo perpildytos COVID-19 pacientų.

Apie 2 mln. gyventojų turintis anklavas iki šiol yra gavęs tik 122 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių, o daugiau kaip pusė jų dar nėra sunaudotos, nurodo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

PSO duomenimis, iki šiol Gazos Ruože koronavirusinė infekcija nustatyta apie 103 tūkst. žmonių, iš jų 930 mirė.

2021 05 18 10:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt