sekmadienis, gruodžio 5 d.
Dėl koronaviruso Latvijoje keturios savaitės bus „griežtos“
Alfa.lt
Unsplash
Ryga

Latvijoje keturioms savaitėms bus įvestas griežtas režimas, siekiant apriboti koronaviruso plitimą.

Tokį sprendimą pirmadienį priėmė Krizių valdymo taryba, spaudos konferencijoje sakė Respublikos ministras pirmininkas Krišjanis Karinis.

„Nuo ketvirtadienio, spalio 21 d., keturias savaites iki lapkričio 15 d. Latvijoje įvedami ypač griežti koronaviruso apribojimai arba visiškas uždarymas“, - sakė vyriausybės vadovas. Pasak jo, dauguma parduotuvių, pramogų ir švietimo įstaigų tuo metu bus uždarytos. Šį sprendimą dar turi patvirtinti Vyriausybė.

Premjeras pabrėžė, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl mažo skiepijimosi intensyvumo šalyje. „Daugeliui gali atrodyti nesuprantama, kodėl pas mus taip yra, o Danijoje ir Airijoje kitaip. Priežastis ta, kad vakcinacijos procesas nebuvo sėkmingas", - sakė jis.

Pasak jo, Latvijos sveikatos priežiūros sistemai gresia pavojus dėl didelio sergančių žmonių skaičiaus. „Jei ko nors radikaliai nepakeisime, ligoninės negalės padėti ne tik pacientams, sergantiems koronavirusine infekcija, bet ir pasiskiepijusiems, kuriems paaštrės kitos ligos“, - pabrėžė K. Karinis.

Latvijos sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavlutas paaiškino, kad lokdauno metu visos parduotuvės, išskyrus būtiniausių prekių, nedirbs, bus teikiamos tik būtiniausios paslaugos. Be to, planuojama įvesti komendanto valandą nuo 20 val. vakaro iki penktos ryto.

2021 10 19 08:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt