ketvirtadienis, liepos 9 d.
Deportacijos byloje lietuvis iš JK gavo didžiulę kompensaciją
tiesa.com

Kilo dar vienas skandalas dėl Jungtinės karalystės politikos imigrantų atžvilgiu. Skandalo centre šį kartą – lietuvis, kuris buvo suimtas ir įkalintas deportacjos centre.

2017 m. JK Vidaus reikalų ministrerija pradėjo vykdyti politiką, kurios metu iš šalies bandyta deportuoti 698 benamius Europos Sąjungos piliečius. Tarp jų pateko ir lietuvis Tomas Lusas, pranešė britų nacionalinė televizija BBC.

„Tomas Lusas yra iš Lietuvos. Devynerius metus jis gyveno, dirbo ir mokėjo mokesčius Anglijoje, tačiau po finansinių nesėkmių 2016 metais jis atsidūrė Vakarų Londono gatvėse“ – savo pasakojimą pradeda BBC žurnalistas.

Vieną rytą Tomas ėjo gatve pro Imigracijos tarnybą, kur buvo sulaikytas, įsodintas į autobusiuką – buvo ruošiamasi jį deportuoti iš šalies.

„Vieną rytą atsibudau gatvėje savo miegmaišyje. Aplink mane stovėjo šeši ar septyni pareigūnai ir jie prisistatė esantys iš Migracijos tarnybos. Jie paėmė mano asmens tapatybės kortelę. Po dviejų minučiu mano rankos buvo surakintos. Dar po dviejų minučių buvau autobusiuke.”, - žurnalistui pasakojo Tomas ir pridėjo, kad jis rėkte rėkė, kad jei bus suimtas, praras darbą, tačiau lietuvio neklausė.

„Man nebuvo leista paaiškinti, kodėl miegu gatvėse”, - atskleidė vyras, kuris atsisakė pasirašyti deportacijos dokumentus.

„Labai sunku po šito atsistoti ant kojų, suprantate. Nes visi tie antrankiai, visas tas imigracijos dalykas, visi tie pareigūnai, kurie net nenori tau padėti, su tavimi pasikalbėti, net neduoda tau šanso paaiškinti, kodėl tu atsidūrei šioje situacijoje“, - BBC kalbėjo Tomas.

Tomas buvo sulaikytas 19 dienų, remiantis Jungtinės Karalystės Vidaus reikalų ministerijos (angl. Home Office) politika, kurią britų Aukščiausiasis Teismas pripažino nelegalia ir diskriminuojančia.

Kaip atrodė Tomo gyvenimas sulaikymo centre?

„Kalėjimas“, - žurnalistui atsakė lietuvis.

„Tu esi uždarytas, nelaisvas, tu negali niekur eiti ir tu nežinai, kada tai baigsis. Aš nežinojau, kad ten būsiu devyniolika dienų. Aš tiesiog galvojau... aš nežinau, kada ištrūksiu“, - kalbėjo vyras.

Vėliau Tomui buvo išmokėtas 10 tūkst. svarų dydžio žalos atlyginimas. Tokios žalos atlyginimo laukia ir kiti panašaus likimo nelaimėliai.

Teisininkai sako, kad Vidaus reikalų ministerija turėtų atlyginti žalą dar 45 žmonėms. Tikrasis skaičius greičiausiai yra didesnis.

BBC gavo skaičius, kurie rodo, kad 2016-2017 metų laikotarpiu mažiausiai 700 ES šalių piliečių buvo sistemiškai sulaikomi ir išvežami iš šalies.

2018 05 14 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt