penktadienis, vasario 26 d.
Didesnė minimali alga pritrauks imigrantus
tiesa.com

Planai didinti minimalią algą Jungtinėje Karalystėje (JK) sulaukė kritikos iš euroskeptikų. Jų nuomone, šis sprendimas paskatins dar didesnius imigrantų srautus ir sutrukdys Didžiosios Britanijos planus palikti Europos Sąjungą (ES) – teigė Independent.co.uk.

Minimalios algos kėlimas iki 7,20 svarų numatytas jau kitų metų balandį, o iki 2020m. planuojama, kad minimalus darbo užmokestis sieks devynis svarus per valandą. Konservatyvios politinės jėgos, prieštaraujančios JK narystei ES, baiminasi, kad imigrantai suskubs pasinaudoti šiuo pranašumu.

Remiantis jų atliktais paskaičiavimais, pavyzdžiui, Bulgarijos pilietis, dirbdamas tokį pat skaičių valandų Bulgarijoje ir Anglijoje, pastarojoje uždirbtų 377 proc. daugiau nei savo gimtinėje. Manoma, jog tai taps itin rimtu imigrantų traukos veiksniu.

Kiti valdžios atstovai įsitikinę, kad britai nusipelno didesnės algos, todėl sprendimas yra būtinas. Turint omenyje, kad JK aktyviai svarstoma apie išstojimą iš ES, imigrantų traukos veiksniai euroskeptiškai nusiteikusiems politikams kelia dar didesnį susierzinimą ir baimę.

2015 12 21 10:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt