sekmadienis, vasario 28 d.
Didesnė minimali alga – žalinga?
tiesa.com

Po kelių savaičių Jungtinėje Karalystėje minimalus darbo užmokestis didėja 50 pensų. Tačiau ne visi linkę manyti, jog tai rodo gerėjantį gyvenimą: priešingai – prognozuojama, jog šis žingsnis padarys daugiau žalos nei naudos.

Nuo balandžio už valandą darbo bus mokama mažiausiai 7,20 svarų sterlingų vietoj dabar mokamo 6,70 £.

Darbuotojams – tai džiugi naujinea, tačiau Britų mažmeninės prekybos konsorciumas (British Retail Consortium, BRC) prognozuoja, kad atlyginimo padidinimas bus nepakeliama našta daugeliui paslaugų ir prekybos įmonių, todėl šiame sektoriuje darbo gali netekti apie 90 tūkst. žmonių.

Dėl didinamo atlyginimo JK verslas bus priverstas atsisveikinti su papildomais 3 milijardais svarų sterlingų, teigia BRC.

Tuo tarpu įdarbinimo bendrovių grupė „Manpower“ įžvelgia, jog darbdaviai sieks taupyti ir vengs mokėti už viršvalandžius bei darbą savaitgaliais. Todėl gali būti, jog jie samdys dar daugiau žmonių, kuriems mokės mažiausią atlyginimą vietoj to, kad esamiems darbininkams mokėtų didesnio tarifo algą.

Dėl šios priežasties minimalios algos padidėjimo mažiausiai uždirbantys nepajus arba pajus nežymiai.

Skelbiama ir tai, kad per praėjusius metus JK sukurta per 520 tūkst. darbo vietų, iš kurių 215 tūkst. užėmė atvykėliai iš kitų ES valstybių.

Darbdaviai panašiai reaguoja kaskart, didėjant minimaliai algai. Jie tikina, kad tai neigiamai paveiks šalies ekonomiką. Tuo tarpu Socialinės politikos tyrimų centro Loughborough universitete mokslininkai teigia, jog dabartinėmis sąlygomis net ir 7,2 svaro sterlingo už valandą yra per mažai. Jie rekomenduoja Londone mokėti mažiausiai 9,40, o likusioje šalies dalyje – 8,25 £ už valandą darbo.

2016 03 09 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt