ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Didvyris lenkų šefas Lukasz, padėjęs sulaikyti ant Londono Tilto siautėjusį teroristą, paleidžiamas iš ligoninės

tiesa.com
facebook nuotrauka

Lenkijos vyriausybė planuoja Lukaszui įteikti medalį už „pasiaukojimą ir drąsą“.


Didvyris lenkų šefas, prirėmęs užpuoliką prie Londono tilto su narvalo ragu, paleistas iš ligoninės.

Lukasz susilaukė karalienės, politinių lyderių ir dėkingų londoniečių susižavėjimo po to, kai kovėsi su teroristu Usmanu Hanu ant Londono tilto. Vyras teroristą puolė narvalo ragu, kol kiti dienos didvyriai vietoje ginklų naudojo gesintuvą. Lenkijos vyriausybė jau paskelbė ketinanti apdovanoti Lukaszą medaliu už „pasiaukojimą ir drąsą“, už „pagalbą įveikiant teroristą“.

Praėjusį vakarą šaltiniai Varšuvos užsienio reikalų ministerijoje Lenkijos žiniasklaidai sakė, kad Lukaszas buvo paleistas iš ligoninės, kur buvo gydomas dėl durtinės žaizdos.


Lenkijos diplomatai palaiko ryšius su JK policija, o valdžios institucijos neatskleidžia Lukaszo vardo ir pavardės, kad užtikrintų jo saugumą.

Manoma, kad Lukaszas paėmė 5 pėdų ilgio banginio narvalo ragą iš „Fishmongers“ restorano, kur išpuolis prasidėjo penktadienio popietę. Teroristas Usmanas Khanas dalyvavo kalinių reabilitacijos konferencijoje salėje, kurioje dirbo Lukaszas.

Vyro kolega dienraščiui „The Times“ pasakojo: „Lukaszas pagriebė netoliese esantį stulpą ir nubėgo prie jo, jam perdūrė ranką, tačiau jis toliau kovojo. Net sužeistas jis grūmėsi. Lukaszas yra didvyris.”

Vakar pranešime apie išpuolį karalienė paminėjo „drąsius asmenis, kurie rizikuoja savo gyvybe, kad nesavanaudiškai padėtų ir apsaugotų kitus“.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas taip pat pagyrė „nepaprastą drąsą tų visuomenės narių, kurie fiziškai įsikišo siekdami apsaugoti kitų gyvybes“.

„Man jie atstovauja tai, ką turime geriausia ir aš dėkoju jiems visos mūsų šalies vardu“, - sakė jis.

Jeremy Corbyn taip pat pagerbė vyro „nepaprastą drąsą“ per kalbą Jorko mieste sekmadienį. „Jūs esate pavyzdys mums visiems; mes žavimės jumis ir visi nuoširdžiai dėkojame“, - skelbė jis.

Taip pat paaiškėjo, kad kitas iš vyrų, kovojusių su Khanu, buvo nuteistas žudikas Jamesas Fordas, 2003 metų liepą pasmaugęs 21-erių Amandą Champion.

Užpuolikas Khanas buvo nuteistas už teroristinius nusikaltimus 2012 m., Tačiau 2018 m. Gruodžio mėn. buvo paleistas iš kalėjimo.

Jis buvo „al Qaida“ įkvėptos teroristų grupuotės, planuojančios bombarduoti Londono vertybinių popierių biržą ir statyti teroristų mokymo stovyklą Pakistano kontroliuojamame Kašmyre, dalis.

Į kitų galimų taikinių sąrašą pateko Šv. Pauliaus katedros dekanas, Borisas Johnsonas, tuomet ėjęs sostinės mero pareigas ir pan.

2019 12 01 21:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt