pirmadienis, sausio 18 d.
Didžiausia JK mažmenininkė „Tesco“ atleis 4,5 tūkst. darbuotojų
tiesa.com
Twitter.com

Prekybos centrų milžinė „Tesco“ pirmadienį pranešė planuojanti atsisakyti apie 4,5 tūkst. darbo vietų visoje Jungtinėje Karalystėje (JK), kad sumažintų išlaidas.

„Tesco“ – didžiausia mažmenininkė Didžiojoje Britanijoje – „atleis maždaug 4,5 tūkst. kolegų“, nes grupė susiduria su „vis konkurencingesne ir sudėtingesne mažmeninės prekybos aplinka“, sakoma bendrovės pranešime.

Apie darbo vietų skaičiaus mažinimą, prilygstantį maždaug 1 proc. „Tesco“ pasaulinės darbo jėgos, pranešta po to, kai sausio mėnesį įmonė jau atleido 9 tūkst. darbuotojų.

Bus atleisti „Tesco Metro“ parduotuvių, daugiausia įsikūrusių miestų ir miestelių centruose netoli geležinkelio stočių visoje JK, darbuotojai.

„Pokyčiais mūsų „Metro“ parduotuvėse sieksime užtikrinti, kad mūsų klientams bus sudaryta galimybė apsipirkti patogiau“, – teigė bendrovė.

„Iš pradžių „Metro“ parduotuvių formatas buvo sukurtas didesnėms savaitinių apsipirkimų parduotuvėms, tačiau šiandien beveik 70 proc. klientų naudojasi jomis kaip greito apsipirkimo parduotuvėmis ir perka nedidelius maisto kiekius.

„Tesco“, kuris yra trečias pagal dydį prekybos centrų tinklas po Prancūzijos „Carrefour“ ir pasaulinio lyderio, amerikiečių tinklo „Wal-Mart“ – pastaraisiais metais tenka varžytis su Vokietijos mažu kainų tinklais „Aldi“ ir „Lidl“.

„Veikdami sudėtingoje ir sparčiai besikeičiančioje mažmeninės prekybos aplinkoje, didėjant kainų spaudimui, turime peržiūrėti savo parduotuvių valdymą, kad įsitikintume, jog siūlome klientams patogius apsipirkimo būdus ir tai darome efektyviausiai“, – teigė „Tesco“ tinklo Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje generalinis direktorius Jasonas Tarry (Džeisonas Terris).

„Mūsų sprendimas turės svarios įtakos mūsų kolegoms, tačiau privalome užtikrinti, kad išliksime aktualūs klientams ir vykdysime tvarų verslą dabar ir ateityje“, – kalbėjo direktorius.

Neseniai „Tesco“ paskelbė silpnus pirmojo finansinių metų ketvirčio pardavimų rezultatus, kuriuos paaiškino prasta pirkėjų nuotaika vidaus rinkoje artėjant „Brexit“.

Pardavimai išaugo 0,4 proc. iki 14 mlrd. svarų per ketvirtį, kuris baigėsi gegužės 25 dieną, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais.

2019 08 06 05:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt