penktadienis, liepos 3 d.
Didžioji Britanija jau atsikrato lietuvių imigrantų
tiesa.com

Kaip pranešė Lietuvos ryto televizijos naujienų laida „Repoteris”, Didžioji Britanija ėmėsi deportuoti lietuvius imigrantus. Į gimtinę namo siunčiami ne visi, o tik tie, kurie anksčiau buvo teisti. Prieš metus įsigaliojęs naujas imigracijos įstatymas suteikia britams teisę išsiųsti imigrantus, jei jie anksčiau buvo teisti už tyčinius nusikaltimus.

Televizijos žurnalistai lietuvį Rimantą Martušauską turėjo pašnekinti vos nusileidusį Lietuvoje. Tačiau greičiau už žurnalistus prie jo priėjo policijos pareigūnai. Pasirodo, jie vyriškio jau laukė už alimentų nemokėjimą.

Tačiau iš Anglijos lietuvį deprtavo ne už tai. Britams pasirodė, kad dvejus metus Anglijoje gyvenęs lietuvis kelia jiems grėsmę, mat prieš du dešimtmečius Lietuvoje R. Martušauskas penkerius metus praleido už grotų už pasikėsinimą nužudyti.

„Aš po naktinės pamainos, atsiguliau miegoti su tokia moteriške. Įsivaizduokite, lūžta durys, įsimeta į kambarį policija ir mane areštuoja. Tipo migracija liepė tave suimti. Nežiūri, ar aš nuogas lovoj guliu, ar ne,” - R. Martušauskas pasakojo naujienų laidos „Reporteris” žurnalistams.

„Jie rašo popieriuose, kad aš buvau benamis ir bedarbis, kur aš turiu ir banko sąskaitą, ir dokumentus, kad dirbau,” – skundėsi vyriškis.

Su lietuviu Jungtinės Karalystės pareigūnai gali taip elgtis remdamiesi prieš metus įsigaliojusiu įstatymu. Pagal jį, iš šalies gali būti išvytas kiekvienas praeityje teistas imigrantas.

Britų migracijos pareigūnai Lietuvos žurnalistams aiškino, kad deporatavimas gresia ne už kiekvieną nusikaltimą, tad kiekvienas atvejis esą yra svarstomas individualiai. Galutinį sprendimą, ar išvyti imigrantą iš šalies, priima teismas.

Anot Lietuvos Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio, Lietuva ir pati svarsto imtis britiškų priemonių ir priimti įstatymus, pagal kuriuos praeityje teisti užsieniečiai net nebūtų įleisti į Lietuvą.

2015 05 10 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt