trečiadienis, sausio 27 d.
Diena „Amazon“ darbuotojo kailyje žmogų paverčia zombiu
tiesa.com

Jeigu vis dar manote, kad vardan jūsų kalėdinių dovanų daugiausiai plūkiasi nepailstantis Kalėdų Senelis su savo elnių kinkiniu ir padėjėjais elfais, tai žinokite, jog viskas yra kur kas žemiškiau.

Glazge esančiame internetinės prekybos giganto sandėlyje įsidarbinęs „The Sunday Mail“ žurnalistas savo kailiu pajuto, ką reiškia kalėdinis prekybos bumas ne pirkėjui, o tiems, kurie užtikrina jo norų įgyvendinimą. Viena iš šių grandžių – internetu užsakytų prekių paskirstymo centrai, priešpaskutinė internetu įsigytų prekių stotelė kliento namų link.

Žurnalistas rašo, kad atėjęs į naująjį darbą patalpose pamatė tikrai ne tai, kas primintų „laimingų Kalėdų Senelio elfų būrį“.

„Prieš pradėdamas dirbti išjunk savo smegenis. Dabar tu – zombis“, – po priedanga dirbusį žurnalistą pasveikino jo kolegos pirmąją darbo dieną, kuri trunka 12 valandų.

Sandėlyje visi jau informuoti, kad tokia pamaina – privaloma, mat prekių internetu dabar perkama itin daug, todėl 198 milijardų vertinama kompanija dabar samdo daug laikinų darbuotojų, kuriems už valandą moka 7,35 svaro sterlingo.

Saugumo patikrinimas čia – ne menkesnis kaip oro uostuose, kiekvienas darbuotojas kruopščiai patikrinamas ir pradeda darbą. Viskas, apie ką jis turi galvoti – tai apie jam priskiriamą lentyną bei skenerį, kurį darbuotojai vadina savo ginklu. Jame – visa reikiama informacija: sąrašas prekių, kurias darbuotojas privalo surasti eilės tvarka ir pristatyti į numatytą punktą didžiuliame sandėlyje.

Tokia sistema bandoma užtikrinti, kad prekės klientui būtų pristatytos laiku.

Žurnalistas per pirmąją dieną privalėjo surasti 230 prekių – apskaičiavo, jog vienai užduočiai įvykdyti buvo skirtos vos 7 sekundės. Kaskart skenerio ekrane pasirodo ne tik prekės, kurią reikia surasti pavadinimas ir trumpas aprašymas, bet ir žemėjančia tvarka skaičiuojamas laikas, per kurį reikia surasti tą daiktą: turi viską užmiršti ir susikoncentruoti tik į paieškas lentynose, niekas tarpusavyje nebendrauja, tvyro nepasitikėjimo atmosfera.

Šis įtaisas taip tarsi sukuria kiekvieno darbuotojo efektyvumo įrašus, jie taip pat stebimi vaizdo kameromis, o reikalams tualete irgi nustatomas laikas. 

Nespėjantys atlikti užduočių laiku įspėjami.

Esi visiškai priklausomas nuo skenerio. Tarsi zombis.

Maža to, per dieną tenka suvaikščioti apie 22,5 kilometro, o po tokio „pasivaikščiojimo“ kojos ne tik skauda, bet ir yra nusėtos pūslėmis.

„Niekada iki tol nepagalvojau, kad tokiose vietose gali būti taip sunku dirbti“, – apibūdino darbo dieną žurnalistas, taip tarsi aprašydamas tūkstančių darbuotojų kasdienybę.

Jo pastebėjimai buvo nusiųsti „Amazon“. Kompanija atsakė, kad tokios darbuotojų kontrolės, prekių paieškos ir saugumo sistemos – normali praktika šiandien tokio tipo logistikos centruose.

Imigracijos kontrolei „Brexit“ nereikia

2016 12 04 11:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt