ketvirtadienis, birželio 4 d.
Dronus naudoja ir pedofilai
tiesa.com

Auga nusikaltimų, kurių metu kaip įrankiai panaudojami dronai, skaičius. Nuotoliniu būdu valdomas skraidykles pagalbon pasitelkia įvairiausio plauko nusikaltėliai.

Pramogoms sukurtas daiktas, aprūpintas aukštos raiškos kameromis bei pasiekiantis iki 70 mylių per valandą greitį kelia vis daugiau rūpesčių dėl to, kad vis dažniau panaudojamas kaip įrankis įstatymams laužyti. 2014 metais Jungtinės Karalystės policija gavo 94 pranešimus apie galimai neteisėtą drono panaudojimą, pernai tokių užregistruota 425, o per pirmuosius 5 šių metų mėnesius policija pradėjo tyrimą dėl 272 įtartinų jų skrydžių.

Vis daugėja incidentų, kai dronai įskrenda į oro uostų teritorijas ir kelia grėsmę keleiviniams lėktuvams, atsidurdami jų kelyje, o kartą net su juo susidūrė. Užfiksuoti susidūrimai ir su automobiliais.

Tačiau skraidyklės padeda įgyvendinti dar įvairesnes nusikaltėlių fantazijas. Pavyzdžiui, Šiaurės Airijoje jos panaudotos siekiant nufilmuoti bankomatais besinaudojančių žmonių renkamus PIN kodus, į Sherwoodo kalėjimą jų pagalba atgabenti draudžiami daiktai, narkotikai.

Taip pat gauta pranešimų, kai su kamera, pritvirtinta prie drono, filmuotos namuose persirengiančios moterys. Pradėti 7 tyrimai dėl galimos pedofillijos: iš pernelyg arti filmuoti viešose žaidimų aikštelėse laiką leidžiantys vaikai.

Pagal JK įstatymus, dronas nuo valdytojo negali nutolti toliau kaip per 500 metrų, pakilti ne aukščiau kaip 122 metrus, nepriartėti prie žmonių, transporto priemonių ir pastatų ne arčiau kaip per 50 metrų, o nuo measinių susirinkimo vietų laikytis per 150 metrų atstumą.

Filmuoti iš arčiau galima tik gavus Civilinės aviacijos tarnybos leidimą.

Dėl padažnėjusių incidentų inicijuojamos įstatymų pataisos, kuriomis būtų sugriežtinta atsakomybė dronų naudotojams, norima registruoti kiekvieną jų pirkėją.

Rugsėjį teisme bus atversta pirmoji byla, kurioje už nelegalų skraidyklės panaudojimą bus teisiamas 42 metų vyras. Jis be įgaliojimų skraidykle Nottinghamshire filmavo turistus bei futbolo aikštę.

Video: lietuvio motociklą pavogė per kelias sekundes

Britė pagimdė greičiau nei per 60s (video)

2016 08 08 07:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt