ketvirtadienis, gruodžio 3 d.
Duobėti JK keliai pridaro vis daugiau žalos
tiesa.com

Duobės Jungtinės Karalystės keliuose ir gatvėse tampa vis didesniu galvos skausmu vairuotojams – šiemet dėl jų patirta daugiau žalos nei anksčiau.

Remiantis JK automobilininkų asociacijos (AA) skaičiavimais, su duobėmis susijusių transporto priemonių remonto išlaidos per pirmuosius 4 šių metų mėnesius pasiekė sumą, prilygstančią visoms 2017-ųjų metų išlaidoms už analogiškus sugadinimus.

Tam jau išleista 4,2 mln. svarų sterlingų.

Kad tokių atvejų daugėja, patvirtina ir draudikai – šiemet jie jau sulaukė per 4,2 tūkst. prašymų atlyginti žalą už apgadinimus, kurie buvo padaryti automobiliui įvažiavus į duobę gatvėje.

Dažniausiai tokiais atvejais prakertama padanga ir apgadinamas ratlankis, tačiau kartais įvykio pasekmės yra skaudesnės. Ypač, kai gilesnės duobės tampa nematomos po lietaus.

„Dėl įvažiavimų į duobes sugadinamos ne tik padangos bei ratlankiai, bet ir pakaba, vairo mechanizmas, automobilio dugnas, lūžta tiltai. Retkarčiais pasitaiko atvejų, kai po įvažiavimo į duobes automobiliai sumėtomi ir kliudo kitas transporto priemones, gadina kitą turtą – šaligatvius, apšvietimo stulpus“, – aiškino AA direktorė draudimui Janet Connor.

Asociacija neseniai surengė specialią vairuotojų apklausą, kurios metu nuomonę pareiškė 17 tūkst. žmonių. Net 88 proc. iš jų mano, kad JK keliai šiuo metu yra prastesnės būklės nei prieš dešimtmetį.

Manoma, kad duobių skaičius juose pasiekė „epideminį“ lygį ir valstybei dėl to turėtų būti gėda.

Pasak Transporto ministerijos spaudos tarnybos, šiemet išlaidos duobių tvarkymui buvo padidintos ir šiuo metu yra rekordiškai didelės.

Teigiama, kad vien kelių ir gatvių lopymui skirta 293 mln. svarų sterlingų – šios sumos užtektų sutvarkyti 6 milijonams duobių.

2018 05 11 09:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt