sekmadienis, spalio 24 d.
E. Macronas skelbia apie mokyklų uždarymą
Alfa.lt

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paskelbė, kad visoje šalyje uždaromos mokyklos ir įvedamas dalinis karantinas, be to, teisino savo prieštaringai vertinamą kovos su sparčiu COVID-19 atvejų skaičiaus augimu strategiją.

43 metų lyderį pastarosiomis savaitėmis griežtai kritikavo politiniai oponentai ir daugelis sveikatos ekspertų, COVID-19 pacientams perpildžius ligonines tokiuose ligos židiniuose kaip Paryžius.

Sausio pabaigoje E. Macronas pasipriešino Europos tendencijai ir nepaisydamas savo mokslinių patarėjų rekomendacijų nusprendė neskelbti Prancūzijoje trečio karantino.

Tačiau trečiadienį kreipdamasis į šalies gyventojus jis paskelbė apie reikšmingą kovos su pandemija priemonių sugriežtinimą ir nurodė uždaryti mokyklas, visoje Prancūzijoje įvesti kelionių suvaržymus, uždaryti nebūtinų prekių parduotuves.

Vis dėlto jis nepareikalavo žmonių sėdėti namuose ir vengti bet kokio bendravimo, leido keliauti tarp regionų ateinantį Velykų savaitgalį.

„Nuo metų pradžios laikėmės strategijos, kuria siekiama suvaldyti epidemiją neužsidarant“, – sakė jis.

Dėl to, kad sausį nebuvo paskelbtas karantinas, „gavome brangių laisvės savaičių, mokymosi mūsų vaikams savaičių, leidome išsilaikyti šimtams tūkstančių darbuotojų, neprarasdami epidemijos kontrolės“, tvirtino prezidentas.

Artimiausiomis dienomis turi paaiškėti, ar naujųjų priemonių pakaks staigiam užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimui sustabdyti. Šiuo metu šalyje per parą nustatoma daugiau kaip po 40 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų: dvigubai daugiau nei mėnesio pradžioje.

Trečiadienį vakare buvo paskelbta apie daugiau kaip 53 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų, tačiau šie atvejai nustatyti per dvi dienas – antradienį tokie duomenys neskelbti.

Šalyje taip pat užregistruoti 304 nauji mirties nuo COVID-19 atvejai, bendrą pandemijos aukų skaičių padidinę iki 95 667.

Trečiadienį oras buvo šiltas ir saulėtas, daug kur Paryžiuje jaunuoliai būriavosi, nepaisydami draudimo lauke vartoti alkoholį.

Prieš E. Macrono kalbą Prancūzijos ligoninių federacija (FHF) paragino jį „tuojau pat paskelbti griežtą karantiną“.

2021 04 01 09:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt