šeštadienis, gegužės 21 d.
E. Musko tviterio apklausa: milijardierius turės parduoti 10 proc. savo akcijų?
Alfa.lt
Scanpix
Elonas Muskas

„Teslos“ savininkas Elonas Muskas paskelbė tviterio apklausą, kurią matė 62,6 mln. sekėjų, klausdamas, ar jis turėtų parduoti 10 proc. savo akcijų. Taip jis stengiasi sumokėti „milijardierių mokestį“.

Balsavimas, kuris baigsis sekmadienį vakare, gali parodyti, kad E. Muskas perleis 21 mlrd. dolerių elektromobilių gamintojo akcijų. Ši apklausa yra atsakas į JAV demokratų pasiūlytą „milijardierių mokestį“.

Planas gali lemti, kad „Teslos“ savininkas, kuris yra vienas turtingiausių pasaulio žmonių, grės didžiulė mokesčių sąskaita. E. Muskui priklauso daugiau nei 200 mlrd. dolerių.

Pagal planus, kuriuos pasiūlė Demokratų partija Senate, milijardieriai galėtų būti apmokestinami nuo „nerealizuoto pelno“, kai jų akcijų kaina pakils, net jei jie neparduotų savo akcijų.

Manoma, kad siūlomas mokestis už kapitalo prieaugį, neatsižvelgiant į tai, ar turtas parduotas, ar ne, gali pakenkti apie 700 JAV milijardierių. Kritikai pabrėžė, kad turto vertė ne visada kyla.

„Pastaruoju metu daug uždirbu iš nerealizuoto pelno, kuris yra mokesčių vengimo priemonė, todėl siūlau parduoti 10 proc. savo „Teslos“ akcijų“, – rašė E. Muskas.

Sekmadienį vakare 57,7 proc. iš 3,4 mln. respondentų balsavo „taip“.

Kitame šeštadienio tviterio įraše E. Muskas sakė: „Pastaba, aš iš niekur neimu piniginio atlyginimo ar premijos. Turiu tik akcijų, todėl vienintelis būdas man asmeniškai sumokėti mokesčius yra pardavus akcijas.“

Apklausa nustebino finansų pasaulį. „Mes stebime, kaip tviterio masė nusprendžia dėl 25 mlrd. dolerių vertės monetos apvertimo“, – tviteryje rašė rizikos investuotojas Chamathas Palihapitiya.

„Laukiu tos dienos, kai turtingiausias pasaulio žmogus, mokantis tam tikrus mokesčius, nepriklausys nuo tviterio apklausos“, – tviteryje parašė Berklio ekonomistas Gabrielis Zucmanas.

Neseniai E. Muskas pasakė, kad parduos 6 mlrd. dolerių „Teslos“ akcijų ir paaukos jas Pasaulio maisto programai, jei organizacija atskleis daugiau informacijos apie tai, kaip išleido savo pinigus.

2021 11 07 20:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt