sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Edinburge laikinai uždaromos pagrindinės miesto gatvės
tiesa.com
Twitter.com, Edinburgh_CC

Nuo sekmadienio Edinburge – eismo pokyčiai. Siekiant sumažinti oro taršą, daugelis miesto centre esančių gatvių laikinai tapo nepravažiuojamos automobiliams, t.y. jose vakar buvo draudžiamas automobilių eismas, rašo Bbc.com.

Edinburgas tapo pirmuoju miestu Jungtinėje Karalystėje prisijungusiu prie „Open Streets“ judėjimo, skatinančio įvairius pasaulio miestus prisijungti prie oro taršos mažinimo. 

Vakar ir visus kitus pirmus mėnesio sėkmadienius pagrindinės senamiesčio gatvės, tarp kurių ir Cannongate, Victoria Street bei Cockburn Road, nuo vidurdienio iki 17 val. vakaro buvo ir bus uždarytos automobiliams ir kitoms motorizuotoms transporto priemonėms. Šis bandymas sumažinti miesto oro taršą tęsis 1,5 metų, skelbiama užsienio žiniasklaidoje.

Be to, skatinant žmones iš automobilių persėsti ant dviračių, visą šią savaitę bus galima nemokamai naudotis mieste esančiomis dviračių dalijimosi paslaugomis.

[TW=https://twitter.com/Edinburgh_CC/status/1124997089702891520?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1124997089702891520&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bbc.com%2Fnews%2Fuk-scotland-edinburgh-east-fife-48139403]

Pagrindinės miestų gatvės laikinai yra uždaromos daugelyje Europos miestų. Tuo metu jomis naudotis gali tik pėstieji ir nemotorinių transporto priemonių savininkai.

Skelbiant šio judėjimo Edinburge pradžią, sekmadienį uždarytose gatvėse vyko įvairūs pasirodymai.

„Matėme, kad tarptautiniu mastu vykdomos panašios schemos, skatinančios aktyvų keliavimą, gerinančios oro kokybę ir sukuriančios saugesnę bei labiau atpalaidujančią atmosferą, yra itin sėkmingos, – sakė Lesley Macinnes, Edinburgo miesto Transporto ir aplinkos tarybos narė. – Klimato kaita – didelė grėsmė visuomenei. Turime imtis neatidėliotinų veiksmų, o „Open Streets“ judėjimas, be abejonės, yra teigiamas žingsnis siekiant pokyčių.“

2019 05 06 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt