antradienis, kovo 2 d.
EK sudarė pirmą sutartį dėl vakcinų nuo koronaviruso įsigijimo, Lietuvai – 1,8 mln. dozių
BNS

Europos Komisija ir vakciną nuo koronaviruso kurianti įmonė „AstraZeneca“ sudarė sutartį dėl būsimo vaisto įsigijimo, penktadienį pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

Jos teigimu, sutartyje numatyta, kad visos valstybės narės galės įsigyti 300 mln. bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos dozių. Taip pat numatyta galimybė papildomai įsigyti dar 100 mln. dozių. Vakcinos bus paskirstytos proporcingai, remiantis gyventojų skaičiumi.

Kaip asmeninėje „Facebook“ paskyroje pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, „Lietuvai numatoma patiekti kiek daugiau nei 1,8 milijono vakcinų dozių“.

„Lietuva dalyvauja šiame susitarime ir sulauks vakcinos nuo šio klastingo viruso, jei tik šios vakcinos klinikiniai tyrimai bus sėkmingi ir kai tik ji bus pagaminta“, – rašė ministras.

Jo teigimu, EK toliau tęsia derybas bei siekia panašaus susitarimo ir su kitais vakcinų gamintojais, o sutartis su kompanijomis „Sanofi-GSK“, „Johnson & Johnson“, „CureVac“ ir „Moderna“ numatoma pasirašyti artimiausiu metu.

„Džiugu, kad esame tarp valstybių, kurios vienos pirmųjų gaus vakciną ir galės apsaugoti savo žmonių sveikatą. Akivaizdu, kad vasaros pradžioje startavusios Europos Komisijos derybos su farmacijos kompanijomis davė apčiuopiamų rezultatų“, – teigė A. Veryga.

Jungtinės Karalystės ir Švedijos farmacijos milžinė „AstraZeneca“ antradienį pranešė pradėjusi klinikinius vaisto, skirto užkirsti kelią COVID-19 infekcijos plitimui bei gydyti užsikrėtusius žmones, tyrimus, o pirmiesiems savanoriams jau buvo skirtos naujojo vaisto dozės.

Vaistas, žinomas kaip AZD7442, yra dviejų antikūnų derinys, o jo poveikis tiriamas 48 sveikiems nuo 18 iki 55 metų žmonėms

Bendrovės teigimu, tyrimas padės įvertinti vaisto saugumą ir bus naudojamas tiek siekiant užkirsti kelią ligai, tiek sustabdyti jos progresavimą jau infekuotiems pacientams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 28 15:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt