ketvirtadienis, balandžio 22 d.
EK vadovė: „Brexito“ derybose bus lemiamos kelios artimiausios dienos
BNS

Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybininkai artėja prie prekybos po „Brexito“ susitarimo, tačiau vis dar sunkiai sprendžiamas ginčas dėl žvejybos teisių, trečiadienį europarlamentarams sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

„Artimiausios dienos bus lemiamos“, – sakė ji, kreipdamasi į Europos Parlamentą. U. von der Leyen nurodė, kad ji ir ES derybininkas Michelis Barnier (Mišelis Barnjė) dabar gali matyti „siaurą taką susitarimo link“.

„Gera naujiena ta, kad radome kelią į priekį dėl daugumos klausimų... Dabar esame labai arti, tačiau ir labai toli vieni nuo kitų, nes dar neišspręsti du klausimai, ir jūs juos žinote: tai vienodos konkurencijos sąlygos ir žūklė“, – sakė U. von der Leyen.

Pasak jos, M. Barnier ir jo britų kolega Davidas Frostas (Deividas Frostas) padarė pažangą spręsdami klausimą dėl valstybės pagalbos verslui taisyklių, be to, „jau didele dalimi išspręstas“ klausimas dėl susitarimo valdymo būdų.

Tačiau EK vadovė pesimistiškai kalbėjo apie žvejybą. Didžioji Britanija reikalauja, kad jai metų pabaigoje pasitraukus iš ES bendrosios rinkos, ji galėtų visiškai kontroliuoti savo vandenis. Tuo metu ES narės nori išsaugoti kvotas savo žvejams, žvejojantiems JK vandenyse, ir siekia ilgalaikio susitarimo stabilumui užtikrinti.

Britanija kol kas siūlo tik sumažintas galimybes žvejoti ir nori kiekvienais metais iš naujo derėtis dėl kvotų.

„Diskusija dėl žūklės vis dar labai sunki, – sakė U. von der Leyen. – Nekeliame klausimų dėl JK suverenumo savo vandenyse, bet prašėme nuspėjamumo ir stabilumo savo žvejams.“

„Atvirai kalbant, kartais jaučiu, kad negalėsime išspręsti šio klausimo“, – pridūrė ji.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 16 13:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt