ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Ekonomikoje - geros naujienos dėl infliacijos ir nedarbo
tiesa.com

Nedarbas ir infliacija mažėja. Tokie nerimą dėl antrosios recesijos bangos mažinantys pranešimai nuskambėjo per pastarąją savaitę.

Balandžio mėnesį infliacija sumažėjo iki 2010 metų vasario lygio. Daugiausia tam įtakos turėjo sulėtėjęs transporto kainų augimas ir Velykų laikotarpis. Nacionalinės statistikos biuras pranešė, kad vartotojų kainų indeksas sumažėjo iki 3 proc. Kovo mėnesį jis siekė 3,5 proc. Tiesa, mažmeninės prekybos kainų indeksas nuo 3,6 proc. sumažėjo vos 0,1 proc. punkto iki 3,5 proc.

Centrinis Anglijos bankas neseniai pakartojo savo nuostatą, kad vartotojų kainų indeksas kitais metais turi sumažėti iki 2 proc. Banko vadovas seras Mervynas Kingas teigė, kad šiemet šio rodiklio nepavyks pasiekti dėl „audros“ euro zonos šalyse.

Vis dėlto vartotojų kainų indeksas lieka 3 proc., o tai reiškia, kad praėjusį mėnesį kainos D.Britanijoje paaugo 3 proc., tačiau tai buvo mažiausias augimas per dvejus metus. Pernai metų rugsėjį infliacija siekė net 5,2 proc. ribą. Kaip jau minėta, lėtesnį augimą lėmė stabilesnės transporto kainos, Velykų laikotarpis, kiti faktoriai: drabužių, ypač moteriškų, ir alkoholio kainų mažėjimas. Kancleris George\'as Osborne\'as pasidžiaugė, kad šeimos turėtų jausti palengvėjimą, tačiau profesinės sąjungos priminė, kad darbo užmokestis šalyje auga vos 0,6 proc.

Praėjusią savaitę buvo paskelbta, jog per pirmąjį šių metų ketvirtį darbo neturinčių žmonių skaičius sumažėjo 45 tūkst. Šiuo metu yra registruota 2,63 mln. bedarbių. arba 8,2 proc. nuo galinčių dirbti.

Jaunimo nedarbas sumažėjo 17 tūkst. iki 1,02 mln. Nerimą kelia tai, kad daugėja žmonių, kurie darbo neturi metus ir ilgiau. Per tris mėnesius tokių padaugėjo 27 tūkst. iki 887 tūkst. Finansinės valstybės pagalbos prašančių bedarbių skaičius sumažėjo iki 13,7 tūkst. iki 1,59 mln. D.Britanijoje taip pat daugėja gyventojų, dirbančių ne visą darbo dieną.

Įdomu tai, kad iš 45 tūkst. gavusių darbą net 42 tūkst. yra vyrai ir vos 3 tūkst. moterys. Be to, dauguma iš naujai įdarbintų žmonių dirba ne visas valandas. Atlyginimai, kaip jau minėta, augo vos 0,6 proc.

2012 05 23 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt