pirmadienis, liepos 13 d.
Ekonomistas: „Mažinant pašalpas skatinama neturėti vaikų“
tiesa.com

Statistikos ekspertai paskaičiavo, kad nuo 2010-ųjų, įvedus mokesčių ir pašalpų pokyčius, labiausiai nukentėjo mažas pajamas gaunančios šeimos. Nors iždo kancleris George‘as Osborne‘as tikino, kad tvarka vienoda visiems, nepaminėjo, jog stipriausiai ji kirto arti skurdo ribos gyvenantiems žmonėms bei tiems, kurie turi vaikų.

Daugiausiai pajamų dėl didelių mokesčių ir sumažintų pašalpų neteko skurdžios šeimos, auginančios vaikus. 10 proc. šalies turtingiausių šeimų taip pat prarado nemažai, mat mokesčių procentas nuskaičiuojamas visiems toks pat, atsižvelgiant į pajamas.

Labiausiai pasisekė viduriniosios klasės atstovams. Vidutines pajamas gaunantys, darbingi bei vaikų neauginantys žmonės mažiausiai nukentėjo dėl sumažėjusių pašalpų ir labiausiai pasipelnė dėl pagerėjusių paskolų ir asmeninių išmokų sąlygų.

Tačiau vidutines pajamas gaunantiems ir vaikų turintiems žmonėms situacija visiškai kitokia. Jiems sumažinta dauguma pašalpų bei atimtos mokesčių lengvatos. Vyriausybė tikina, kad tokie statistiniai duomenys rodo, jog daugiau žmonių, nepriklausomai nuo to, kokiai socialinei grupei priklauso, skatinami dirbti.

Tyrimo rezultatus peržiūrėjęs ekonomistas Jamesas Browne‘as portalui independent.co.uk sakė, jog nauji mokesčių ir pašalpų pokyčiai netiesiogiai skatina atsisakyti vaikų. „Visi šie rezultatai aiškiai rodo, kad daugiausiai laimėjo žmonės, neturintys vaikų. D. Cameronas pažadėjo šaliai Vyriausybę, kuri gins šeimas, tačiau padarė atvirkščiai, ši Vyriausybė tik skriaudžia šeimas“, - ekonomistą citavo independent.co.uk.

2015 01 23 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt