antradienis, rugsėjo 29 d.
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: eksperimente įgyta patirtis padėjo ieškant darbo
tiesa.com

Eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ tikslas – bandant įvairius metodus surasti eksperimento dalyviams darbus. Kiekvienas iš dalyvių pasirinko išskirtinę darbo paieškos strategiją ir ją vykdo. Eksperimento dalyvė Aleksandra papasakojo apie keletą darbo pokalbių, kuriuose lankėsi per savaitę.

 Pirmasis pokalbis, apie kurį pasakojo Aleksandra, vyko dėl konditerės darbo, kurį moteris sugeba, tačiau nebenori jo dirbti. Po pokalbio turkų restorane, Aleksandrą pakvietė bandomajai dienai, bendradarbiai dalyvei pasirodė puikūs, darbas linksmas, tačiau už darbą moteris gavo mažiau nei tikėjosi. „Kai atėjo laikas rimtam pokalbiui, savininkas man pasakė, kad šiandien buvo per mažai žmonių, kad pamatytų mano sugebėjimą dirbti ir užsiminė, jog turėsiu mėginti dar bent du kartus. Tikrai ten nebegrįšiu, nes vadovas pasirodė nerimtas“, – atviravo Aleksandra.

Dar vienas darbo pokalbis Aleksandrai vyko dėl darbo biure, apie kurį ji ir svajoja. Neseniai įkurtame biure ieškoma visa komanda. Kompanija bendradarbiauja su Rusijoje bei Ukrainoje įsikūrusiomis kompanijomis, tad ieško žmonių, kalbančių ne tik angliškai, bet ir rusiškai. Aleksandra džiaugėsi, kad pokalbis vyko labai rimtai. Moters teigimu, jos klausė tradicinių klausimų, kuriems reikia visada būti pasiruošus: „Man uždavė rinkinį klausimų, atsakymus į kuriuos moku tarsi maldą, pokalbį vedė du žmonės: vienas rusų, kitas anglų kalba. Stebėjausi, kad interviu vyko dvejomis kalbomis bei dalyvaujant dviems darbdaviams“.

Paskutinis darbo pokalbis, apie kurį „Tiesai“ pasakojo eksperimento dalyvė, pasak jos, vyko neįprastai ir ją išgąsdino. Moteris teigė, jog atvykusi į pokalbį dėl darbo biure, pastebėjo, kad vadinamasis biuras – gyvenamosios patalpos, kurių virtuvėje moteris buvo palikta laukti savo eilės, tarsi priimamajame. Belaukdama pokalbio moteris sakė išgirdusi, kaip su darbdaviu kalbėjusiai kitai pretendentei buvo pažadėta ši darbo vieta. Aleksandra supratusi, kad tai labai neprofesionalu, norėjo traukti namo, tačiau atėjo jos eilė.

Moters teigimu, siūloma darbo vieta biure buvo absoliučiai nesusijusi su darbu: „Darbdavys klausinėjo manęs labai keistų klausimų, pokalbis buvo visai kitoks, nei man iki šiol teko dalyvauti, tik vėliau supratau, kodėl jam rūpėjo mano asmeninis gyvenimas. Pokalbio pabaigoje darbdavys man pasakė ieškantis draugiškos darbuotojos, tokios, su kuria galėtų intymiai bendrauti“. Aleksandra įsitikinusi, kad biuro vardu prisidengusi kompanija teieškojo laisvo elgesio merginų, tad teigė šio pokalbio nebaigusi, tiesiog išėjusi iš kabineto.

Eksperimento metu Aleksandra išmoko daug dalykų, pagal kuriuos greitai atskiria rimtą bei nelabai rimtą darbdavį, pasiruošė atsakymus į klausimus, kurių dažniausiai klausia kiekvienas darbdavys, išmoko atskirti profesionalų ir neprofesionalų elgesį. Šiuo metu moteris teigė pasiruošusi apsilankyti dar daugelyje darbo pokalbių ir puikiai juose pasirodyti.

2012 06 06 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt