ketvirtadienis, liepos 9 d.
Ekspertai: kitąmet namus Anglijoje įsigyti bus pigiau
tiesa.com

Nustatyta, kad nekilnojamo turto kainos Jungtinėje Karalystėje kitąmet kris. Didžiausios ekonomikos tyrimų grupės duomenimis, 2015-aisiais rinkoje įvyks lūžis.

Ekonomikos ir verslo tyrimų grupės teigimu, 2014-aisiais nekilnojamojo turto rinka susidūrė su didžiausiu kainų kilimu nuo krizės laikų. Manoma, kas šiemet namų kainos dar pakils 7,8 proc. – daugiau nei dvigubai palyginus su 3,5 proc. padidėjimu pernai.

Ekspertai prognozuoja, kad pirmaisiais kitų metų mėnesiais būsto kainos sumažės 0,8 proc. po to, kai rinka pasieks epogėjų. Šie skaičiai nurodo kainų kitimo šalyje vidurkį, neatsižvelgiant į konkretų regioną.

Šiemet namus įsigyti norintys pirkėjai rizikuoja permokėti. Ekonomikos ir verslo tyrimų grupės direktoriaus Scotto Corfe‘io teigimu, visi ženklai rodo kainų smukimą artimiausiu metu. „Pagrindiniai rodikliai jau dabar atskleidžia, kad kai kuriuose regionuose kainos krenta. Kartu mažėja ir naujų pirkėjų, besitikinčių įsigyti būstą pigiau. Namai nebeparduodami taip greitai, kaip anksčiau. Pirkėjams kainos tampa nebeprieinamos, tad jie spyriojasi ir nenori mokėti nustatytų sumų“, - portalui dailymail.co.uk sakė statistikos ekspertas.

Balandį įvestos naujos paskolų suteikimo taisyklės taip pat sulėtino prekybą. Tikimasi, kad Anglijos bankas kitąmet didins palūkanų normą, o tai prisidės prie sąstingio nekilnojamo turto rinkoje. Kuo mažiau pirkėjai galės investuoti į naujus namus, tuo daugiau mažinti kainas privalės pardavėjai.

2014 10 06 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt