antradienis, liepos 5 d.
Ekspertai pritaria kaukių atšaukimui, sprendimą priims SAM
BNS
BNS Foto
Kaukės dėvėjimo instrukcija

Sveikatos ekspertų taryba pritaria, kad daugelyje viešųjų vietų būtų atsisakyta apsauginių kaukių, sprendimą dėl to priims sveikatos apsaugos ministras, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Vakar buvo diskusija ekspertų taryboje, ekspertų taryba pritarė iš esmės, kad galima būtų priimti sprendimus, susijusius su kaukų dėvėjimo pakeitimais, jas paliekant tik labai ribotose situacijose, gydymo, slaugos įstaigose ir tokiose institucijose, kur tas kontaktas gali būti pavojingesnis nei šiaip bet kur gyvenime“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Ji pažymėjo, kad norint atšaukti reikalavimą viešose patalpose dėvėti kaukes Vyriausybės nutarimo keisti nereikia, tai reguliuojama operacijos vadovo sprendimais.

„Operacijų vadovo reguliavimo kitus modalumus Sveikatos apsaugos ministerija galėtų pristatyti tiksliau, nes tai yra jų sprendimas“, – į klausimą, kada gali būti priimtas sprendimas dėl kaukių, atsakė ministrė pirmininkė.

Šalies vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė praėjusią savaitę patvirtino, kad Lietuvoje gerėjant epidemiologinei situacijai dėl koronaviruso svarstoma atsisakyti privalomų kaukių, jas paliekant viešajame transporte ir sveikatos priežiūros įstaigose.

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė sakė, kad kaukių turėtų būti atsisakoma balandį, dėl tikslesnio laiko dar nenuspręsta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 29 14:58
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt