pirmadienis, sausio 17 d.
Ekspertas, kūręs vakciną nuo COVID-19: skiepijant kas šešis mėnesius visiems vakcinų neužteks
Alfa.lt
BNS
Skiepas

Vienas iš ekspertų, padėjęs sukurti „Oxford-AstraZenecos“ vakciną nuo COVID-19, pareiškė, kad visiems pasaulio gyventojams kelis kartus per metus atlikti revakcinaciją neįmanoma, skelbia CNN.

„Negalime skiepyti planetos kas keturis ar šešis mėnesius. Tai nėra tvaru ar įperkama“, – interviu „The Daily Telegraph“ sakė Oksfordo vakcinų grupės direktorius bei Jungtinės Karalystės vakcinacijos ir imunizacijos komiteto vadovas profesorius Andrew Pollardas.

A. Pollardas taip pat pabrėžė, kad ateityje vakcinas „reikia nukreipti į pažeidžiamus žmones“, o ne skirti dozes visiems 12 metų ir vyresniems asmenims.

Reikia daugiau duomenų, kad būtų galima nustatyti, „kada ir kaip dažnai tiems, kurie yra pažeidžiami, reikės papildomų dozių“, sakė jis.

A. Pollardas taip pat mano, kad reikia papildomų įrodymų, prieš siūlant žmonėms ketvirtą skiepą nuo COVID-19.

Interviu „Sky News“ antradienį ekspertas taip pat paminėjo akivaizdžius vakcinų platinimo netolygumus visame pasaulyje.

„Žvelgiant iš pasaulinės perspektyvos, ketvirtos dozės kiekvienam planetos gyventojui kas šešis mėnesius duoti nėra įperkama, tvaru ar neprieinama, – teigė A. Pollardas. – Ir atminkite, kad šiandien mažiau nei 10 proc. žmonių, gyvenančių mažų pajamų valstybėse, netgi gavo tik pirmąją dozę, todėl ketvirtųjų dozių idėja visame pasaulyje nėra protinga.“

Izraelis jau pradėjo skiepyti ketvirtąja vakcinos doze, nuo pirmadienio ją siūlydamas visiems medicinos darbuotojams ir 60 metų ir vyresniems žmonėms, o gruodžio pabaigoje Vokietijos sveikatos ministras Karlas Lauterbachas visuomeniniam transliuotojui ZDF sakė, kad vokiečiams „reikės ketvirtos vakcinos“ nuo COVID-19.

Tačiau A. Pollardas nuteikė optimistiškai: „blogiausia jau atsitiko“, o pasaulis „tik turi išgyventi žiemą“. Vėliau griežtai perspėjo apie pavojingas dezinformacijos apie vakciną pasekmes ir pabrėžė, kad net „netyčiniai“ politikų komentarai gali sukelti sumaištį.

2022 01 06 09:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt