antradienis, rugpjūčio 11 d.
Ekstremistai kalėjime įvedė savo tvarką
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje nuteisti radikalių pažiūrų musulmonai įvedė savo taisykles laisvės atėmimo vietoje – teigiama, jog kiti kaliniai privalo laikytis šariato.

Šaltiniai iš kalėjimų sąjungos teigia, kad musulmonai visiškai perėmė viso bloko kontrolę Gartree kalėjime, esančiame Leicestershire grafystėje. Ši įkalinimo įstaiga priskiriama B kategorijai – antrajai pagal griežtumą, čia bausmę šiuo metu atlieka apie 700 kalinių.

Dalis iš jų – radikalių pažiūrų musulmonai, kurie kalėjime verčia į islamą atsiversti kito tikėjimo kalinius, o nepaklusniesiems grasina smurtu. Jie esą perėmė viso bloko kontrolę, ir kitatikiams į jį įžengti draudžia.

Kito tikėjimo kaliniams taip pat draudžiama duše maudytis nuogiems, o kamerose nuo sienų liepta nukabinti plakatus su pusnuogėmis merginomis – visa tai draudžia šventasis islamo įstatymas šariatas.

Šaltinio teigimu, nemažai kalinių prašosi perkeliami į kitus blokus, mat jaučia didžiulį spaudimą atsiversti į islamą ir yra nuolat bauginami.

Neseniai skelbta, jog JK kalėjimuose šiuo metu kali apie 1000 į ekstremizmą linkusių asmenų, jie laisvės atėmimo vietose buriasi į grupuotes, kurias kai kurie politikai pavadino „terorizmo akademijomis“.

2016 04 06 08:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt