antradienis, rugpjūčio 9 d.
Elektroninių cigarečių skysčių pardavėjai jau sugalvojo, kaip „apeiti“ įstatymą
Greta Burlėgaitė
Alfa.lt
Vienkartinės e. cigaretės

Panašu, jog elektroninių cigarečių skysčių pardavėjai jau sugalvojo, kaip „apeiti“ vos prieš kelias dienas įsigaliojusį draudimą pardavinėti skonines elektronines cigaretes ir jų skysčius. Nors parduotuvių lentynose ir nebeliko vaisių, kramtomosios gumos ar kitų skonių elektroninių cigarečių, norintys įsigyti minėtų prekių jas gali užsisakyti internetu arba paprašyti, kad skonį „sumaišytų vietoje“.

Metų pradžioje priimtas įstatymo pakeitimas sukėlė nemažai diskusijų: elektroninių cigarečių skysčių gamintojai piktinosi ir tikino, kad toks sprendimas ne tik žlugdo jų verslą, bet ir skatina nelegalių prekių prekybą, taip teigė ir dalis visuomenės. Kita dalis žmonių džiaugėsi minėtu sprendimu dėl mažesnių pagundų nepilnamečiams.

Liepos 1-ąją įsigaliojęs draudimas teikti rinkai elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, kuriame yra kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako kvapą ar skonį, šių prekių iš rinkos visiškai nepašalino.

„Veipukai“ niekur nedingo

„Ecodumo“ interneto svetainėje net ir po liepos 1 d. galima užsisakyti ne tik elektroninių cigarečių skysčių su skoniais, bet ir vienkartinių skoninių elektroninių cigarečių, kitaip dar vadinamų „veipais“. Alfa.lt skaitytoja liepos 1 d. užsisakė penkias vienkartines elektronines cigaretes. Po dviejų dienų siuntinys jau buvo pristatytas.

Vienoje elektroninių cigarečių parduotuvės „Ecodumas“ prekybos vietoje pardavėja teigė, kad jie elektroninių cigarečių skysčius su skoniais pardavinės ne tik internetu, bet ir „Ecodumas“ parduotuvėse. Esą nuo šiol jie elektroninių cigarečių skysčius su skoniais pagamins vietoje, t. y. norimą skonį sumaišys su reikiamomis medžiagomis (druska) ir parduos klientams.

Alfa.lt bandė susisiekti su elektroninių cigarečių tinklais „Royal smoke“ ir „Ecodumas“, tačiau atsakymų iš jų nebuvo sulaukta.

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 07 05 10:05
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt