ketvirtadienis, spalio 1 d.
Emigracijoje lietuves prie svajonių priartino studijos
tiesa.com

Dalis Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių bene didžiausiu šios šalies pranašumu laiko itin palankias sąlygas studijuoti ir įgyti išsilavinimą, atveriantį dar daugiau galimybių.

Nėra laiko ar pinigų – ne pasiteisinimas atsisakyti studijų, kaip susitarusios tvirtina Londone studijuojančios lietuvės, kurioms mokslai užsienyje padėjo įgyti ne tik žinių, bet ir naudingų pažinčių. Šiandien pašnekovės tvirtina, kad tai buvo vieni geriausių sprendimų jų gyvenime, o nemėgstamas darbas ar mažas atlyginimas – jau tik atsiminimai.

Teko rinktis

Prieš 8 metus Roberta Animashaun atvyko į Angliją užsidirbti pinigų studijoms Lietuvoje, bet jos planus pakoregavo meilė: lietuvė čia sukūrė šeimą, susilaukė dviejų vaikų, tačiau noro studijuoti nepamiršo.

Tiesa, mokslus ji pradėjo ne gimtinėje, o JK. Moters manymu, šioje šalyje studijas galima lengvai suderinti su kita veikla – norint netrukdo nei vaikai, nei darbas, nei ankstesnis išsilavinimas, nei anglų kalbos lygis. Roberta angliškai laisvai nekalbėjo, Lietuvoje buvo baigusi profesinio rengimo mokyklą, tačiau to startui užteko.

Iš pradžių ji patobulino savo anglų kalbos žinias koledže, o 2015 m. kibo į pasirinktus mokslus universitete.

[10001]

„Turėjau du pasirinkimus: arba samdau auklę ir pati ieškausi bet kokio darbo, arba pati auginu vaikus ir pradedu studijuoti. Pasirinkau antrąjį variantą, nes nesinorėjo grįžti prie žemesnės kvalifikacijos darbo. Tarsi ženklas po akimis man pasitaikė skelbimas internete apie pagalbą norintiems pradėti mokslus aukštosiose JK mokyklose.

Taigi, Anglia Ruskin universitete pradėjau verslo vadybos ir žmogiškųjų išteklių valdymo studijas, kitais metais savo rankose turėsiu bakalauro diplomą.

Tai buvo mano svajonė, o čia ją pasiekti yra daug lengviau. Tai buvo pats geriausias mano gyvenimo žingsnis. Visiems sakau – eikite studijuoti, nereikės dirbti nemėgstamų darbų. Kol studijuoju, į universitetą atsivedžiau dar 5 savo drauges“, – pasakojo Roberta.

[10002]

Įgytas žinias Roberta ketina pritaikyti jau ateinantį rudenį: planuoja susirasti darbą biure pagal specialybę.

„Iš pradžių tiks ir asistentės darbas, manau, kad tai labai plati sritis, o patirtis bus labai naudinga. Ji pravers siekiant karjeros, o galbūt pavyks sukurti ir savo verslą“, – ateities planais dalijosi moteris.

[9972]

Universitete – naudingos pažintys

Vilniaus universitete žurnalistikos studijas baigusi ir pagal specialybę gimtinėje dirbusi Živilė Miklytė jau dvejus metus gyvena Londone, o tik atvykusi ėmė dirbti renginių organizavimo kompanijų asistente – priešingai nei daugelio tautiečių atveju, už sunkų darbą buvo mokama dvigubai mažiau, nei ji uždirbdavo Lietuvoje.

Per šį laiką ji spėjo įgyti masinės komunikacijos magistro diplomą Londono Northumbrios universitete, tačiau studijų vertę mergina matuoja ne tik įgytomis žiniomis.

[9973] 

„Daug žinių, dar daugiau pažinčių. Nuolatinis buvimas akademinėje aplinkoje suteikia galimybę tobulinti savo anglų kalbos įgūdžius, susitikti su įdomiais žmonėmis iš viso pasaulio.

Universitete įgytos pažintys man padėjo pasiekti poziciją, kurioje esu dabar. Sėdint uždarose bendruomenėse svajonių darbo niekas nepasiūlys“, – sakė Mayfairo rajone operacijų vadove dirbanti 33-ejų Ž. Miklytė.

[10000]

„Raginčiau tautiečius neužsidaryti mažuose savo ratuose, nebijoti. Londonas yra imigrantų miestas, čia viskas pritaikyta jiems“, – pasakojo lietuvė, šiuo metu dirbanti prestižiniame Londono kvartale. Jos kasdienė veikla – organizuoti darbą dviem generaliniams direktoriams, kurie dirba su mineralais, auksu, o klientai – itin pasiturintys žmonės.

Tai – Živilės svajonės išsipildymas ir visiška ankstesnio moters gyvenimo etapo priešingybė, kai teko dirbti eilinius darbus ir mažiau uždirbo.

Be to, deimantų pardavėjos patirties turinti Ž. Miklytė Londone pradėjo prekiauti unikaliomis raudonomis apyrankėmis su deimantais iš šventos žemės – Izraelio. Šios apyrankės yra itin populiarios. Jos atlieka ne tik papuošalo funkciją, bet ir padeda išsipildyti norams – tereikia sugalvoti norą ir to, kad ją ant riešo užrištų artimas sėkmės linkintis žmogus. Norai pildosi, pamatysite!“ – šyptelėjo mergina.

[9998] [9999]

Maksimalūs šansai

Lietuviams pradėti studijuoti Jungtinėje Karalystėje padedančio Studijų centro Anglijoje vadovė Marytė Kairytė tikino, kad apie aukštąjį išsilavinimą mąstantys tautiečiai planų neturėtų atidėlioti ir veiksmų imtis dabar.

„Norint įgyti valstybės finansuojamą išsilavinimą rekomenduoju stoti į aukštąją mokyklą jau šiemet, nes nėra garantijos, kad po „Brexit“ užsieniečiams bus vienodos sąlygos kaip ir JK piliečiams.

Į mus kreipiasi nemažai lietuvių, prašymus aukštosioms mokykloms jiems padedame užpildyti, kad šansai įstoti būtų maksimalūs.

Taip pat padedame gauti finansinę paramą pragyventi“, – sakė specialistė.

Teigiama, kad pasinaudoję specialistų pagalba studijas Anglijoje renkasi ne tik abiturientai, bet ir vyresnio amžiaus lietuviai, norintys įgyti arba patobulinti anksčiau gautas specialybes.

Kontaktai:  

Marytė Kairytė, Studijų Centras Anglijoje tel. nr. 07540321275

FB: www.facebook.com/StudijosAnglijoje/

2018 06 21 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt