sekmadienis, spalio 24 d.
ES bando užkirsti kelią chaosui prie sienų
Alfa.lt

Europos Komisija pirmadienį paragino Europos Sąjungos nares geriau koordinuoti veiksmus, Vokietijai ankstesnę dieną pradėjus taikyti sienų apsaugos priemones, kuriomis siekiama stabdyti naujų atmainų koronaviruso plitimą.

EK nurodė siunčianti laiškus visoms 27 bloko narėms, norėdama akcentuoti kelionių rekomendacijas, dėl kurių jos sutarė spalį, kad būtų išvengta tokio chaoso, kaip pandemijos pradžioje, kai vienašališki sprendimai uždaryti sienas sutrikdė eismą ir krovinių gabenimą.

Vokietija nuo sekmadienio vykdo patikrinimus prie sienos perėjų iš Austrijos ir Čekijos, bandydama stabdyti Jungtinėje Karalystėje, Pietų Afrikos Respublikoje ir Brazilijoje atsiradusių atmainų virusų plitimą.

Pirmadienį Vokietija sakė neatmetanti galimybės pradėti patikrinimus prie savo sienos su Prancūzija, kurios rytiniame Mozelio regione plinta PAR atmainos koronavirusas.

Kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas sakė, kad Berlynas „toliau stebi padėtį“, ir pridūrė, kad kovos su pandemija priemonės nuolat persvarstomos.

Atstovas pažymėjo, kad sienų uždarymas yra „paskutinė priemonė“, bet tvirtino, jog Vokietija turi padaryti visa, ką gali, kad neleistų naujų atmainų virusams plisti Vokietijoje taip greitai, kaip kitur.

Anksčiau Prancūzijos Europos reikalų ministras Clement'as Beaune'as ragino Vokietiją neuždaryti sienos.

„Padarysime viską, kad išvengtume nekoordinuoto sprendimo ir bjauraus netikėtumo“, – sakė C. Beaune'as.

Jis pridūrė, kad bet koks sienos uždarymas turėtų būti suderintas su Prancūzija ir apimti „plačias išimtis“ per sieną važinėjantiems darbuotojams apsaugoti.

2021 02 15 20:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt