antradienis, spalio 27 d.
ES dėl ignoruoto sukčiavimo Britanijai išrašė 2,7 mlrd. eurų baudą
tiesa.com

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį Jungtinei Karalystei davė du mėnesius atgauti 2,7 mlrd. eurų prarastų muitų dėl, kaip įtariama, Londono ignoruotos Kinijos importuotojų sukčiavimo schemos, arba rizikuoti bylos perdavimu į aukščiausią ES teismą.

„Jungtinė Karalystė turi veikti per du mėnesius. Kitaip Europos Komisija (EK) gali perduoti bylą Europos Teisingumo Teismui“, – nurodoma EK pranešime.

Praėjusiais metais ES atliko tyrimą, kuriame buvo nustatyta, kad Jungtinė Karalystė nekreipė dėmesio į tai, kad Kinijos tekstilės produktų ir batų importuotojai nuolat naudodavo apgaulingas sąskaitas faktūras bei apgaudinėdavo muitinės pareigūnus.

Komisija mano, kad „nepaisant to, jog žinojo apie sukčiavimo rizikas“, Britanija „nesugebėjo imtis efektyvių prevencijos priemonių“, dėl ko ES prarado biudžeto pinigų.

Šio ginčo laikas yra itin blogas britams ir ES – šalys toliau nesėkmingai veda derybas dėl tarpusavio santykių po „Brexit“. Maža to, vienas iš Jungtinės Karalystės pasiūlymų yra leidimas po skyrybų Londonui toliau atlikinėti muitų patikras ES vardu.

Jungtinės Karalystės „Brexit“ pasiūlymą ES Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pavadino tokiu, su kuriuo „dirbti yra neįmanoma“.

2018 09 24 14:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt