trečiadienis, kovo 3 d.
ES derybininkas: JK pasirašytos „Brexito“ sąlygos „privalo būti gerbiamos“
BNS

Brexito“ sąlygos, su kuriomis Didžioji Britanija sutiko prieš oficialiai išstodama iš Europos Sąjungos, „privalo būti gerbiamos“, pirmadienį sakė bloko vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier, kuris kalbėjo po pranešimų, kad Londonas gali siekti įstatymu panaikinti svarbias susitarimo dalis.

„Viskas, kas pasirašyta, privalo būti gerbiama“, – radijui „France Inter“ sakė M. Barnier, reaguodamas į laikraščio „Financial Times“ pranešimą, kad britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas nori persvarstyti susitarimus dėl Šiaurės Airijos ir valstybės pagalbos teikimo sąlygų.

M. Barnier sakė, kad aptars šį pranešimą su britų kolega Davidu Frostu per aštuntąjį derybų dėl būsimų prekybinių santykių etapą šią savaitę.

„Man svarbu, ką ministras pirmininkas sako ir daro, ir ką pati britų vyriausybė sako ir daro“, – pridūrė jis.

Šiaurės Airijos klausimu M. Barnier tvirtino, kad pagal išstojimo susitarimą ji toliau taikys ES bendrosios rinkos taisykles, kuriomis siekiama išvengti „kietos sienos“ su Airija.

Taip siekta išvengti tarpkonfesinės įtampos atsinaujinimo tarp Airijos ir Šiaurės Airijos, kurią iš esmės nuslopino 1998 metų Didžiojo penktadienio taikos susitarimas.

„Sausumos sienos nebuvimas nuo konflikto pabaigos yra būtina sąlyga taikai... Ir tai būtina sąlyga vieningai ir susietai visos salos ekonomikai“, – sakė M. Barnier.

B. Johnsonas sekmadienį pareiškė, jog prekybos susitarimas su ES turi būti pasiektas iki spalio 15-osios, kad galėtų įsigalioti iki šių metų pabaigos.

„Jei iki to laiko negalėsime susitarti, tai nemanau, kad turėsime laisvosios prekybos susitarimą“, – sakoma ministro pirmininko komentaruose, kuriuos paskelbė jo biuras.

Britanija oficialiai paliko ES sausio mėnesį, praėjus beveik ketveriems metams po istorinio referendumo, per kurį buvo nuspręsta baigti beveik 50 metų trukusią JK narystę Europos Sąjungoje.

Tačiau iki šių metų pabaigos JK yra saistoma bloko taisyklių, kol abi šalys mėgina susitarti dėl būsimų santykių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 07 16:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt