penktadienis, sausio 22 d.
ES išbraukė Serbiją ir Juodkalniją iš kelionėms saugių šalių sąrašo
Alfa.lt

Europos Sąjungos narės ketvirtadienį išbraukė Juodkalniją ir Serbiją iš sąrašo šalių, kuriose koronaviruso protrūkis laikomas kontroliuojamu, ir sugrąžino kelionių draudimą į šias šalis ir iš jų.

ES narių vyriausybės dėl pandemijos taikė įvestus kelionių iš Bendrijai nepriklausančių šalių ir į jas apribojimus, tačiau nuo liepos 1 dienos pradėjo įsileisti atvykėlius iš tam tikrų valstybių.

Kanada, Pietų Korėja ir Japonija pateko į sąrašą šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų registruotų naujų koronaviruso atvejų skaičius buvo stabilus arba mažėjo ir yra mažesnis už ES vidurkį.

Didžiausią pasaulyje COVID-19 protrūkį išgyvenančios Jungtinės Valstijos nepateko į sąrašą valstybių, kurioms ES atvėrė savo sienas. Tačiau Bendrija vėl leis atvykti kinams, bet tik Kinijai panaikinus visus suvaržymus Europos piliečiams, atvykstantiems į jos teritoriją.

Šalių sąrašas yra peržiūrimas kas dvi savaites. Ketvirtadienį iš jo buvo išbrauktos dvi Vakarų Balkanų kaimynės, narystės ES siekiančios valstybės.

Serbija, kuriai gegužę pavyko sulėtinti koronaviruso plitimą, vėl registruoja gerokai išaugusį naujų užsikrėtimo atvejų skaičių po to, kai vyriausybė atšaukė karantiną ir surengė visuotinius rinkimus.

Tačiau ES patvirtintas valstybių sąrašas nėra toks griežtas. Kai kurios valstybės, tokios kaip Vengrija, pačios imasi dar griežtesnės atvykėlių kontrolės.

Vis tik ES Tarybos pranešime sakoma, kad „valstybė narė negali [vienašališkai] nuspręsti panaikinti draudimą (atverti sienas) į sąrašą neįtrauktoms trečiosioms šalims anksčiau, nei šis klausimas bus koordinuotai suderintas“.

2020 07 17 08:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt