šeštadienis, rugsėjo 19 d.
ES pabėgėlių agentūra: koronavirusas gali padidinti prieglobsčio prašančiųjų skaičių bendrijoje
Alfa.lt

ES pabėgėlių agentūros (EASO) teigimu, kad nors dėl koronaviruso įvestas karantinas ir kelionių apribojimai gerokai sumažino į Europą atvykstančių prieglobsčio prašytojų skaičių, pasaulinė pandemija ateityje gali lemti milžinišką pabėgėlių augimą, ypač jei liga bus tinkamai nesuvaldyta Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje.

Naujienų tarnybos „Reuters“ duomenimis, viso pasaulio kelionėms sustojus, kovą ES buvo užfiksuotas dvigubai mažesnis prieglobsčio prašančiųjų skaičius nei vasarį. Bendrijos pasienio tarnyba taip pat patvirtino, kad nelegalių sienos kirtimų į Europą skaičius taip pat sumažėjo dvigubai.

Tačiau Maltoje įsisteigusio EASO teigimu, koronaviruso protrūkiai Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje potencialiai gali sukelti maisto trūkumą, destabilizuoti saugumą ir sustiprinti regione dar gyvuojančių sukarintų organizacijų kaip ISIS veiklą. Būtent dėl šių priežasčių tai gali privesti prie „išaugusios su prieglobsčio prašymu migracijos“.

„Pagrindinės valstybės, iš kurių atkeliauja daugiausia prieglobsčio prašančiųjų, turi vidutinį ar aukštą grėsmių (įskaitant infekcijų) lygį ir gali nukentėti nuo nesusitvarkymo, – teigė agentūros atstovai. – Destabilizuojančio efekto nuo COVID-19 protrūkio rizika turi potencialą augančioms prieglobsčio prašymo tendencijoms.“

Po beveik 1 mln. pabėgėlių atvykimo 2015 m. ES pristabdė imigracijos į bendriją tempus ir suteikė finansinę pagalbą Turkijai ir Libijai, kad šios uždarytų visus migrantų kelionės koridorius. JT duomenys rodo, kad kiek mažiau nei 123 tūkst. žmonių sugebėjo atvykti į bendrijos teritoriją praėjusiais metais, o 2020 m. šis skaičius tesiekia 22 tūkst.

Kai kurios prie Viduržemio jūros esančios ES šalys teigė, kad koronaviruso krizė jiems apsunkina galimybes priimti jūroje išgelbėtus migrantus. Europos Tarybos žmogaus teisių priežiūros organas praėjusią savaitę rašė Maltai, kad ji privalo net nepaisant viruso priimti išgelbėtus jūroje migrantus.

„Aš puikiausiai suprantu, kad jau kurį laiką esantys iššūkiai Maltai dėl jūra atvykstančiųjų tik sustiprėjo COVID-19 protrūkio metu, – rašė Europos Tarybos aukščiausia migracijos pareigūnė Dunja Mijatovič. – Tačiau tokie iššūkiai negali nutraukti aiškių įsipareigojimų gelbėti gyvybes jūroje ir užtikrinti greitą bei saugų išsilaipinimą.“

2020 05 13 10:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt